dnd, d&d dungeons and dragons
 
Strona Szkoły w Kazimierzu  Biskupim
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Strona Główna ˇ Artykuły ˇ Linki ˇ Kategorie Newsów ˇ Archiwum
 
isa, dnd.rpg.info.pl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
O szkole
TROCHĘ HISTORII
PATRON
SZTANDAR SZKOŁY
DOKUMENTY SZKOLNE
KADRA SZKOŁY
KONTAKT
BIP
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Aktualności szkolne 2020/2021
Wrzesień 2020
Październik 2020
Grudzień 2020
Marzec 2021
Kwiecień 2021
Maj 2021
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Osiągnięcia uczniów
Konkursy 2020/21
KONKURSY - ARCHIWUM
Kącik sportowy
SKS 2020
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Samorząd Uczniowski
PRACA SU - ARCHIWUM
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
ŚWIETLICA SZKOLNA
Aktualność świetlicowe 2020/2021
AKTUALNOŚCI ŚWIETLICOWE - ARCHIWUM
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Kącik dla rodziców
DZIENNIK ELEKTRONICZNY
Instrukcja usprawiedliwiania nieobecności przez rodziców poprzez e-dziennik
ZEBRANIA
INFORMACJE
DOKUMENTY DO POBRANIA
REFERATY
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
PEDAGOG SZKOLNY
Godziny pracy
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
BIBLIOTEKA
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” - Priorytet 3
ICIM w czytelni szkolnej
Wyniki czytelnictwa
Konkursy w bibliotece
Warto przeczytać
Nowości w bibliotece
Wydarzenia
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Ostatnie Artykuły
Konkurs plastyczny p...
Układ Słoneczny kl. ...
Maj 2021
Kwiecień 2021
Światowy Dzień Zdrow...
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Galeria
Linki
Kategorie Newsów
Kontakt
Szukaj
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Rozmiar czcionki
Rozmiar czcionek: AA+A++ | Ustaw standardowy kontrast
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
REGULAMIN ŚWIETLICY
KARTA ZAPISU DZIECKA DO ŚWIETLICY

Do świetlicy wracać czas….!
Po wakacjach świetlica szkolna znów przywitała uczniów, tych już znanych i tych całkiem nowych – pierwszoklasistów! To właśnie najmłodsi członkowie świetlicowej zbiorowości w szczególności przez pierwszy tydzień roku szkolnego 2017/2018 poznawali zwyczaje i zasady panujące w „sercu szkoły”. Wszyscy pozostali uczniowie przypomnieli sobie co wolno a czego nie wolno robić w świetlicy i jak zachowywać bezpieczeństwo przebywając właśnie w tym miejscu. Dużo było więc na początku nauki, zasad, ostrzeżeń, informacji i pouczeń. Nie zabrakło jednak także beztroskich zabaw oraz realizacji tematu tygodnia zgodnie z którym dzieci opowiadały o swoich wakacyjnych przygodach, kolorowały obrazki, komponowały ilustracje, oglądały muszle i kamienie – pamiątki wakacyjne.
Drugi tydzień roku szkolnego w świetlicy stanął pod znakiem znaków drogowych i bezpieczeństwa, głównie na drodze. Z tego tytułu uczniowie analizowali kodeks ruchu drogowego, wykonywali znaki informacyjne, ostrzegawcze, nakazu i zakazu, kolorowali obrazki tematyczne a także rozwiązywali krzyżówki i łamigłówki dotyczące bezpieczeństwa na drodze. Za wszystkie aktywności w zakresie tematu tygodnia w szkolnej świetlicy dziewczęta i chłopcy otrzymywali jak co roku złote i srebrne kropki a tym samym zbliżyli się do osiągnięcia tytułu „przyjaciela świetlicy”!
GALERIA ZDJĘĆ

Uczniowie przyjęci do grona społeczności świetlicowej w roku szkolnym 2017/2018
1. Lidia Mazurek
2. Hanna Łuczak
3. Adrianna Bryll
4. Iga Łechtańska
5. Julia Weiss
6. Antonina Ratka
7. Julia Skąpska
8. Amelia Rewers
9. Kinga Matyjasik
10. Nikola Matyjasik
11. Anna Andrzejczak
12. Nadia Szarwas
13. Wiktoria Paluszyńska
14. Katarzyna Foremska
15. Zofia Pawlik
16. Antonina Olkowska
17. Olaf Kuzimowicz
18. Alan Lewandowski
19. Ksawery Chudeusz
20. Adam Bartczak
21. Jakub Młodziński
22. Filip Siepielski
23. Mateusz Niedzielski
24. Gracjan Kaczmarek
25. Nikodem Ignaszak
26. Damian Trocha
27. Adam Jagodziński
28. Franciszek Malinowski
29. Franciszek Szczepaniak

Ślubujemy!
Ostatnie dwa tygodnie przyniosły członkom świetlicy szkolnej wiele wrażeń! Najpierw w prawdziwie kolorowy sposób powitaliśmy jesień tworząc kompozycje z liści, podziwiając warzywa, owoce i kolorując ilustracje. W kolejnym tygodniu procowaliśmy natomiast w świetlicy nad uroczystością pasowania uczniów z klas pierwszych i jednego ucznia z klasy czwartej na członka społeczności świetlicowej. Cała impreza odbyła się w miniony piątek 29 września. Dla pasowanych uczniów starsi koledzy i koleżanki przygotowali montaż słowno – muzyczny: recytację wierszy, piosenkę i taniec. Po zakończeniu części artystycznej najmłodsi musieli zdać egzamin. Najpierw odpowiadali na pytania o świetlicowe zasady dobrego zachowania a następnie pili sok z cytryny próbując przy ty zachować uśmiechniętą twarz. Oczywiście wszyscy bohaterowie dnia zdali test i zostali pasowani przez kierownika świetlicy panią Iwonę Dryjańską uprzednio przyrzekając wypełnianie słów roty pasowania. Na koniec za odwagę i godną „świetliczaka” postawę pasowani uczniowie otrzymali drobne upominki i dyplomy!
GALERIA ZDJĘĆ

Roztańczony Kazimierz Biskupi
Pod takim właśnie hasłem 7 października grupa uczniów ze szkolnej świetlicy wystąpiła na Turnieju Talentów Rodzinnych. Wydarzenie miało miejsce na hali „Rondo” w Koninie i była to kolejna edycja imprezy organizowanej przez TPD. Uczniowie wraz z nauczycielami Joanną Łukasiewicz, Joanną Kapuścińską, Andżeliką Forycką, Eweliną Antczak i Kingą Bill wykonali układ taneczny do piosenki „Better when I’m dancing Meghan Trainor. Występ był niezwykle udany a uczniowie zadowoleni przede wszystkim, dlatego iż sobotnie przedpołudnie spędzili w bardzo atrakcyjny sposób i w jakże artystycznym klimacie.
Kolejnym ważnym wydarzeniem ostatnich dni w świetlicy było roztrzygnięcie konkursu na najciekawsze warzywo lub owoc. Tegoroczne zbiory zadziwiały kształtami i kolorami, trudno było nawet zgadnąć cóż to za warzywo, tylko właściciel to widział! Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni:
Anastazja Szachniewicz, Aleksandra Sztamblewska – I miejsce
Bartek Konieczka, Lidka Mazurek - II miejsce
Filip Marszałek, Maja Marszałek, Bartek Lewandowski – III miejsce
Kinga Matyjasik, Nikola Matyjasik – IV miejsce
Wyróżnienia: Cyprian Kraczyński, Hania Łuczak, Julia Skąpska, Julia Weiss, Julita Zielińska
W piątek 13 października w naszej szkole obchodziliśmy z kolei XVII Dzień Papieski, święto patrona naszej szkoły św. Jana Pawła II. Z tej okazji członkowie społeczności świetlicowej wraz z wychowawcami stworzyli gazetkę tematyczną oraz wystawę portretów Papieża Polaka.
GALERIA ZDJĘĆ

Listopadowy czas!
Miniony czas był w świetlicy szkolnej poświęcony przede wszystkim patronowi szkoły Janowi Pawłowi II. Z tej okazji uczniowie wykonywali różne prace plastyczne, od flagi papieskiej po ilustracje, wyklejanki i kolorowanki. Wychowawcy wraz z uczniami przygotowali także gazetkę tematyczną związaną z postacią Karola Wojtyły. Przy okazji obchodzonego niedawno Dnia Patrona chętne dziewczynki przypominały sobie i innym uczniom hymn szkoły śpiewając solo, w duetach i grupach.
Kolejny temat ostatnich dni w świetlicy to zbliżające się Święto Zmarłych. W związku z tym nadchodzącym czasem zadumy i czuwania uczniowie wykonywali chryzantemy z papieru, kolorowali i malowali ilustracje związane z pomnikami, zniczami itd. Najciekawszą pracą okazało się wykonanie lampionu – malowanie farbami po słoiku przyciągnęło wielu chętnych a lampiony rozświetlały ponure dni w świetlicy. Inna grupa dzieci wybrała natomiast zrobienie dyni ze sztywnego papieru, było to zajęcie grupowe. Po połączeniu wyciętych pomarańczowych dyń powstała praca przestrzenna, która stała się piękną ozdobą i symbolem listopadowych dni.
GALERIA ZDJĘĆ

Święto Niepodległości
Listopadowych świąt ciąg dalszy. Po Święcie Zmarłych nadszedł czas na obchody dnia 11 listopada, które do naszej świetlicy wniosły ducha patriotyzmu. Wszystko niemalże stało się biało – czerwone, wszelkie symbole narodowe wykonywane przez uczniów zwiastowały nadchodzące Święto. Oprócz prac plastycznych ostatni czas był czasem śpiewu w świetlicy szkolnej. Uczniowie przypominali sobie znane i nieco mniej znane pieśni narodowe z Hymnem Polski na czele. Tematyka związana z dniem 11 listopada przeplatała się w ostatnich dniach świetlicowej zabawy z tematem bajek i baśni. Z tej okazji chłopcy i dziewczęta mogły puścić wodze wyobraźni, rysować ulubionych bajkowych bohaterów, kolorować czy projektować balowe suknie. Uczniowie odwiedzili również wraz z wychowawcami świetlicy szkolną bibliotekę, gdzie pani Ewa Dryjańska opowiedziała ciekawe historie i zaproponowała kilka interesujących książek do przeczytania.
GALERIA ZDJĘĆ

Teddy Bear
W szkolnej świetlicy nadszedł wyczekiwany czas poświęcony misiom! Z tej okazji uczniowie mogli liczyć na wiele atrakcji. Jedną z nich była impreza urodzinowa misia w trakcie której dzieci poznały historię nazwy „Teddy Bear” i wyprodukowania pierwszej zabawki – misia. Oprócz śpiewania 100 lat misiowi z okazji jego 115 urodzin był też tort a także degustacja miodu i dyskoteka z misiami. Misie były obecne wszędzie i we wszelkich działaniach szkoły i świetlicy. Nie zabrakło prawdziwego misia – Kubusia Puchatka, który chodził po szkole witając się z uczniami. Ogłoszony został też konkurs – „Mój przyjaciel miś”, którym zainteresowało się wyjątkowo wiele osób! Wyniki już wkrótce!
GALERIA ZDJĘĆ

Mikołaj w Szkole podstawowej w Kazimierzu Biskupim!
Wreszcie nadszedł oczekiwany w naszej szkole Mikołajkowy Dzień Życzliwości! Mikołajów i życzliwości nie brakowało przez cały tydzień. Uczniowie ubierali choinki a także wykonywali prace plastyczne i techniczne związane z tematyką Mikołaja, choinki i prezentów. Przygotowania do uroczystości były wzmożone, próbom nie było końca aby w ten właśnie wyjątkowy dzień 6 grudnia wypaść jak najlepiej. Chłopcy i dziewczęta ubrani na czerwono nosili czapki Mikołajów i obdarzali się nawzajem serdecznością i uprzejmością.
Tego dnia, dokładnie 6 grudnia na uczniów wchodzących do szkoły czekała tablica z miejscem na wpisanie czegoś miłego, na zostawienie życzliwego śladu po sobie. Trochę później do klas zaglądał Mikołaj wraz ze swoją Śnieżynką by rozdawać prezenty i wywoływać uśmiech nie tylko na twarzach najmłodszych uczniów. Po zajęciach z wychowawcą nadszedł czas na uroczystość. Były tańce, piosenki, recytacja i świąteczny nastrój, który uświetniała dekoracja z Mikołajem i reniferami a także tegoroczne hasło: „Małe radości i drobne gesty życzliwości, są najpiękniejszymi iskierkami naszej codzienności”
W minionym, mikołajkowym tygodniu Wolontariat szkolny wraz z Samorządem Uczniowskim, wychowawcami świetlicy i panią Kingą Bill z klasą Vb ze zdwojoną siłą i energią zaczęli pracować nad przygotowaniami do kiermaszu bożonarodzeniowego. Kiermasz rusza już z 11 grudnia! Zapraszamy!

GALERIA ZDJĘĆ

Święto misia!
Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia samorząd uczniowski we współpracy ze szkolną świetlicą przygotował niespodziankę – prawdziwego misia! W piątek Kubuś Puchatek we własnej osobie spacerował po szkolnym korytarzu i bawił dzieci. Dziewczęta i chłopcy mogli posłuchać także opowieści misia o powstaniu pierwszej zabawki Teddy Bear. Zorganizowany został również konkurs „Mój przyjaciel miś”. Temat konkursu bardzo spodobał się uczniom, jury miało niezwykle trudne zadanie gdyż napłynęło bardzo dużo prac. Oto wyniki!
Klasa I
I miejsce: Maria Piotrowska, Nadia Szarwas, Iga Łechtańska, Kasia Foremska, Olek Antoniak, Amelia Rewers.
II miejsce: Nikodem Ignaszak, Kinga Matyjasik, Alan Maciaszek.
III miejsce: Antosia Olkowska, Ola Karmelita, Michał Gołdych.
Wyróżnienia: Julia Weiss, Nikola Matyjasik, Wojtek Budzyński.
Klasa II
I miejsce: Miłosz Mencel
II miejsce: Nataniel Łechtański, Szymon Purczyński.
III miejsce: Jakub Niemczewski
Wyróżnienie: Nadia Jędrychowska
Klasa III
I miejsce: Anastazja Szachniewicz, Szymon Olejnik.
II miejsce: Kinga Szczepańska, Gabrysia Nierychła.
III miejsce: Ola Graniczna, Bartek Lewandowski, Gabrysia Stryganek, Gabrysia Lenartowicz.
Klasa IV
I miejsce: Kornelia Kargul.
II miejsce: Julia Mencel.
III miejsce: Zuzia Rosiek.
Gratulujemy!!!
GALERIA ZDJĘĆ

Bożonarodzeniowy czas!
W naszej szkole czas już rozpocząć przygotowania do Świąt! Pełną parą ruszyły rozmowy o zwyczajach i tradycjach świątecznych. Także w świetlicy nie zabrakło pogadanek i wspólnego kolędowania. Najważniejsza jednak była rozmowa dotycząca bezpieczeństwa podczas spędzania czasu wolnego w trakcie przerwy świątecznej. Uczniowie bardzo chętnie i mądrze wypowiadali się na temat sposobu spędzania tegoż czasu w domu i poza domem. Wszyscy bez wyjątku odpowiadali na pytania wychowawców świetlicy zwłaszcza te, które traktowały o petardach! Dziewczynki i chłopcy mówili z pełną świadomością iż dzieciom nie wolno podpalać petard i że trzeba zachować bezpieczną odległość od miejsca odpalania fajerwerków. Pani Danuta Fabiszak, Iwona Dryjańska i Joanna Łukasiewicz pochwaliły „świetliczaków” uznając ich za niezwykle rozsądnych i mądrych, oby w praktyce również tak było!
GALERIA ZDJĘĆ

Karnawał w świetlicy szkolnej
Emocje po Świętach Bożego Narodzenia nie zdążyły jeszcze opaść kiedy zawitał do naszej szkoły wesoły i kolorowy karnawał! W ciągu ostatnich dni uczniowie wykonywali na tę okoliczność błyszczące maski, projektowali karnawałowe stroje i wykonywali fajerwerki z papieru. Prowadzone były także rozmowy o tradycjach karnawałowych w naszym i nie tyko naszym kraju. Zwieńczeniem karnawałowej atmosfery były tańce i muzyka rozbrzmiewająca w świetlicy i wybierana przez uczniów hitem 2017 roku. W związku z wkroczeniem w nowy 2018 rok na ścianie w świetlicy zawisła również tablica z noworocznymi postanowieniami i marzeniami dzieci.
GALERIA ZDJĘĆ

Zima na całego!
W świetlicy szkolnej obchodziliśmy w ostatnim czasie największe styczniowe święta, dzień babci i dzień dziadka. Z tej okazji dzieci przebywające w świetlicy mogły wykonać dla seniorów piękne i kolorowe laurki, zredagować życzenia, uczyć się wierszy, czytać opowieści i opowiadać o swoich wspaniałych babciach i dziadkach. Najciekawsze okazało się być jednak sporządzenie portretu dziadka i babci – niektórzy dziadkowie rozpoznali nawet swoje podobizny.
Zima już na dobre zagościła w przyrodzie – spadł śnieg, nareszcie! W związku z tym odbyły się w świetlicy pogadanki na temat bezpieczeństwa podczas zabaw na śniegu. Poza tym omawialiśmy także zasady bezpiecznego uprawiania sportów zimowych. Przy tej okazji dziewczynki i chłopcy mogli opowiedzieć o swoich doświadczeniach sportowych np.: łyżwach czy nartach albo najpopularniejszych sankach. Dzieci kolorowały także ilustracje, układały puzzle tematyczne, stworzyły gazetkę a także przestrzenne prace plastyczne prezentujące różne, nawet mniej znane sporty zimowe.

GALERIA ZDJĘĆ

Z nowym zapałem i energią po feriach!
Szybko minął czas odpoczynku i trzeba było wracać do szkoły i … do świetlicy. Tu czekały już na uczniów nowe zabawki. Były to m.in. duży domek ogrodowy, w którym dziewczynki znalazły kącik do gotowania i zabawy w dom oraz kształtki gimnastyczne – wielkie klocki do budowania wszelkich fortec i kryjówek. Zabawę tymi wspaniałymi „nowościami” rozpoczęli przyjaciele świetlicy – uczniowie, którzy zdobyli najwięcej złotych i srebrnych kropek w I półroczu roku szkolnego 2017/2018. Przypomnieć należy, że wyróżnienie w postaci kropki można otrzymać za pomoc w porządkowaniu świetlicy lub za wykonywanie prac plastyczno – technicznych związanych z tematem tygodnia. Oto lista przyjaciół świetlicy z minionego półrocza:
Oliwia Zub, Aleksandra Sztamblewska, Alicja Kowalska, Wojtek Łuczak, Hania Łuczak, Kamil Rewers, Hubert Nowak, Marcel Burnel, Wiktoria Kaliszewska, Ola Graniczna, Józef Szymczak, Julia Urbaniak, Marysia Rogalska, Hania Rogalska, Bartek Lewandowski, Kornelia Kamińska, Marysia Tumiczek, Hani Tumiczek, Bartek Przybylski, Szymon Przybylski, Kamila Kolczyńska, Amelia Rewers, Ada Bryl, Anastazja Szachniewicz, Maja Marszałek, Ewa Woźniak, Paweł Kaczmarek, Amelia Osada, Dorota Dryjańska, Klaudia Szrama, Antosia Olkowska, Julia Skąpska, Olaf Kuzimowicz, Amelia Ciechalska, Nadia Jędrychowska, Julia Stasik, Gabrysia Bukowska, Paulina Jaszczak, Lidka Mazurek.
Gratulacje!
GALERIA ZDJĘĆ

Obchodzimy w świetlicy Dzień Kobiet … a wiosna już tuż tuż!
W marcu jak w garncu – przysłowie sprawdziło się i w tym roku. Tegoroczny początek marca był mroźny, deszczowy ale także dość ciepły. Zrobiło się na tyle ciepło, że dało się poczuć pierwsze powiewy wiosny! W świetlicy realizacja tematów tygodnia trwa – wśród nich pojawiło się oczywiście święto wszystkich dam. Z tej okazji przez cały tydzień wykonywane były przeróżne prace i toczyły się rozmowy na temat roli kobiet we współczesnym świecie. Wykonywane prace plastyczne to m.in. plakaty z wycinkami z gazet, kolorowanki, laurki, portrety z kwiecistymi włosami. Od tego się zaczęło. W świetlicy, niedługo po dniu kobiet właśnie pojawiły się pierwsze kwiaty – wykonane techniką origami zasygnalizowały zbliżającą się wiosnę. Oprócz kwiatów pojawiły się motyle, wiosenne stemple i kompozycje z bibuły. Zrobiło się naprawdę zielono! Z okazji zbliżającego się Dnia Wiosny ogłoszony został w świetlicy konkurs „Wiosna! Ach to Ty”, rozstrzygnięcie już wkrótce.
GALERIA ZDJĘĆ

Wiosną Wielkanoc, kiermasz, warsztaty, „Mam Talent” – ale się działo!

W minionym czasie wiosna rozkwitła na dobre w sercach uczniów naszej szkoły i oczywiście w świetlicy. Panią Wiosnę powitaliśmy w szkole uroczystym apelem. Był koncert, pokaz mody, wiosenne śpiewy i pląsy, montaż słowno – muzyczny a także wręczenie nagród m.in. w konkursie „Wiosna, ach to Ty.” A oto laureaci:
I miejsce – Norbert Tumiczek, Kinga Szczepańska
II miejsce – Jakub Niemczewski, Anastazja Szachniewicz
III miejsce – Aleksandra Karmelita, Amelia Rewers
Wyróżnienia – Kacper Piasecki, Nikola Matyjasik, Klaudia Żmuda, Zofia Dryjańska, Kinga Walna, Julia Świątek, Weronika Adamczewska.
Gratulujemy!
Zaraz po obchodach Dnia Wiosny rozpoczęły się przygotowywania do kiermaszu wielkanocnego. W tym roku w akcję włączyli się także uczniowie i rodzice z klasy Ia i Ib oraz pani Angelika Forycka, Ewelina Antczak, Iwona Starczewska, Joanna Łukasiewicz i Joanna Kapuścińska biorąc udział w warsztatach. W trakcie tychże warsztatów wykonane zostały liczne ozdoby i dekoracje świąteczne ale oprócz pracy było także mnóstwo zabawy i integracji, która była głównym celem spotkania. Dekoracje wielkanocne na kiermasz napływały również od wielu nauczycieli i pracowników naszej szkoły a także rodziców i uczniów. Dziękujemy!!!
Jeszcze przed wiosenną przerwą świąteczną odbył się w świetlicy I etap konkursu „Mam Talent” organizowany przez Joannę Kapuścińską i Joannę Łukasiewicz. Już po raz trzeci artyści zmagali się ze sobą na świetlicowej scenie by przejść do finału konkursu. Tegoroczni uczestnicy doskonale przygotowali się do występów, były kolorowe stroje, rekwizyty, instrumenty, hula hop, materace, kostki Rubika i sztuczki magiczne a także dużo śpiewu i tańca. Jury miało w tym roku szczególnie trudne zadanie zwłaszcza dlatego w konkursie wzięło udział aż 49 uczniów, jury obejrzało 31 występów! Oto lista finalistów:
Bartosz Lewandowski
Zuzanna Kudła
Oliwia Zub
Aleksandra Karmelita
Zofia Pawlik
Adrianna Bryl, Maria Piotrowska
Marita Mójta
Maria Ławniczak
Paulina Banaszak
Judyta Rakowska i Amelia Długosz
Gratulujemy! Międzyszkolny finał konkursu już 26 kwietnia!
GALERIA ZDJĘĆ

Mam Talent – finał 2018
26 kwietnia odbył się już po raz trzeci w naszej szkole finał konkursu „Mam Talent”. Do finalistów ze szkoły gospodarzy imprezy dołączyli uczniowie z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Dobrosołowie oraz Kozarzewie. W sumie obejrzeliśmy 16 występów zaprezentowanych przez 19 osób. W tym roku jury w składzie: Joanna Łukasiewicz, Magdalena Rogowicz i Dorota Zinkowska miało niezwykle trudne zadanie. Po burzliwych obradach wytypowano zwycięzców:
I miejsce – Lidia Woźniak (ZSP Kozarzew), Zofia Pawlik, Maria Ławniczak
II miejsce – Cezary Strugliński i Roksana Łechtańska (ZSP Dobrosołowo), Jakub Skowroński (ZSP Kozarzew), Judyta Rakowska i Amelia Długosz
III miejsce – Zuzanna Szelewska (ZSP Dobrosołowo), Bartosz Lewandowski, Aleksandra Karmelita
Wyróżnienie – Dominik Melerowicz (ZSP Dobrosołowo), Zuzanna Kudła, Kacper Podgórski i Lidia Woźniak (ZSP Kozarzew), Paulina Banaszak
Biorąc pod uwagę wysoki poziom tegorocznych zmagań, nikt nie mógł zejść ze sceny bez nagrody. Nagrody pocieszenia otrzymali: Oliwia Zub, Adrianna Bryl i Maria Piotrowska a także Jakub Linik (ZSP Dobrosołowo). Za wszystkie nagrody oraz poczęstunek serdecznie dziękujemy sponsorom: Bank Spółdzielczy w Koninie oraz Skup Sprzedaż Pierza, Eksport Import Olszewski Paweł.
Organizatorzy: Joanna Łukasiewicz i Joanna Kapuścińska serdecznie gratulują i już zapraszają nowe talenty na kolejna edycję konkursu!
GALERIA ZDJĘĆ

Mama, tata i dziecko – święto rodziny w świetlicy!
Ostatnie dni maja oznaczają dla naszych uczniów tylko jedno – zbliżający się Dzień Dziecka! Dzieci z naszej świetlicy nie zapomniały jednak o poprzedzającym Dzień Dziecka Dniu Matki. Z tej okazji przygotowały wspólnie z wychowawcami świetlicy gazetkę tematyczną oraz upominki dla swoich mam. Najpierw dziewczynki i chłopcy musieli skleić ramkę z patyczków a następnie wkleić w nią wybrany kształt z pianki i ozdobić całość według własnego pomysłu. Do dyspozycji dzieci było jak zwykle wiele ciekawych i atrakcyjnych materiałów plastycznych m.in. stemple, dziurkacze, wycinanki, papier o różnej fakturze, brokatowe pianki, wstążki, kokardki, naklejki itd. Z tych wszystkich środków wyrazu artystycznego powstały dla mam prawdziwe arcydzieła!
Dni poprzedzające Dzień Dziecka upływały w świetlicy w bardzo ciekawy i przyjemny dla dzieci sposób. Przez cały tydzień uczniowie mogli wyrażać swoje emocje poprzez zajęcia plastyczne – środkiem wyrazu stały się wszelkiego rodzaju stemple i wałki malarskie o tematyce letniej, wakacyjnej, jakże przyjemnej! Jak się okazuje farby i wszystki narzędzia malarskie to ulubione materiały plastyczne naszych dzieci. Oprócz swobodnej twórczości malarskiej dzieci mogły spędzać czas na świeżym powietrzu. Pamiętając o zasadach bezpiecznej zabawy na dworze uczniowie mogli korzystać ze skakanek, hula hop, gum do grania, szarf itp. Pogoda sprzyjała wszelkiej aktywności fizycznej. Uczniowie, którzy pamiętali o ochronie przed słońcem zostali wynagrodzeni złotymi kropkami!

GALERIA ZDJĘĆ

Wakacje! Przeżyjmy je bezpiecznie.
Wakacje czas zacząć! Ostatnie dni przed upragnioną przerwą wakacyjną mijały w świetlicy beztrosko i radośnie. Pogoda bardzo sprzyjała zabawom na świeżym powietrzu. Dla miłośników prac plastycznych także nie zabrakło inspiracji. Dzieci miały okazję wykonywać wakacyjne pejzaże, projektować swoje wymarzone wakacje. Oczywiście różnorodność materiałów plastycznych przyciągnęła wielu uczniów. Mogli oni malować farbami, stemplować, wycinać, naklejać, rysować itd. Chętni uczniowie napisali także wakacyjno – letnie wiersze, brawo dla przyszłych pisarzy i poetów! Koniec roku szkolnego oznacza także podsumowanie osiągnięć przyjaciół świetlicy, oto tegoroczni zwycięzcy:
1. Iga Łechtańska
2. Hanna Łuczak
3. Ewa Woźniak
4. Paweł Kaczmarek
5. Gabrysia Bukowska
6. Wojtek Łuczak
7. Józef Szymczak
8. Zofia Pawlik
9. Kamil Rewers
10. Aleksandra Sztamblewska
11. Hanna Tumiczek
12. Aleksandra Graniczna
13. Alicja Kowalska
14. Paulina Jaszczak
15. Julia Stasik
Serdecznie gratulujemy!
Okres wakacyjnych zabaw i wyjazdów to także pora, kiedy należy zachować szczególną ostrożność i bezpieczeństwo podczas spędzania czasu wolnego. W związku z powyższym w ostatnim tygodniu świetlicowych zajęć szczególnie dużo czasu poświęcaliśmy na pogadanki o zasadach zachowania i postępowania w czasie wakacyjnych przygód. Poruszane były m.in. takie tematy jak: zachowanie w wodzie i w pobliżu wody zwłaszcza osób, które nie potrafią pływać; bezpieczeństwo na drodze – przypomnienie podstawowych przepisów ruchu drogowego dla pieszych i rowerzystów; zachowanie ostrożności w kontakcie z nieznajomym; nie oddalanie się od rodziców czy opiekunów podczas wyjazdów, podróży; ochrona przed słońcem – zagrożenie udarem słonecznym lub poparzeniem.
Pamiętajmy o wakacyjnych przestrogach! Bądźmy bezpieczni!

GALERIA ZDJĘĆ

 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
BIP
Biuletyn Informacji Publicznej - logo
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Deklaracja dostępności
Deklaracja Dostępności
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
RODO
Klauzula informacyjna
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Dziennik elektroniczny
Dziennik UONET+
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
InstaLing

 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Kalendarz
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Atualności szkolne 2019/2020
Półkolonie 2019
Wrzesień 2019
Październik 2019
Listopad 2019
Grudzień 2019
Styczeń 2020
Luty 2020
Marzec 2020
Kwiecień 2020
Maj 2020
Czerwiec 2020
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Wyszukiwarka
trwa ladowanie... alergolog
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
ARCHIWUM ...
ZAWODY SPORTOWE - ARCHIWUM
Aktualności szkolne 2018/2019
Aktualności szkolne 2017/2018 Aktualności szkolne 2016/2017
Aktualności szkolne 2015/2016
Aktualności szkolne 2014/2015
Aktualności szkolne 2013/2014
Oddział Przedszkolny 2013/2014
Aktualności szkolne 2012/2013
Aktualności szkolne 2011/2012
Aktualności szkolne 2010/2011
Aktualności szkolne 2009/2010
Aktualności szkolne 2008/2009
Aktualności szkolne 2007/2008
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Dni do Wakacji!
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Pogoda
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
licznik odwiedzin
trwa inicjalizacja, prosze czekac...darmowe próbki
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, oglZałóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie