dnd, d&d dungeons and dragons
 
Strona Szkoły w Kazimierzu  Biskupim
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Strona Główna ˇ Artykuły ˇ Linki ˇ Kategorie Newsów ˇ Archiwum
 
isa, dnd.rpg.info.pl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
O szkole
TROCHĘ HISTORII
PATRON
SZTANDAR SZKOŁY
DOKUMENTY SZKOLNE
KADRA SZKOŁY
KONTAKT
BIP
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Aktualności szkolne 2020/2021
Wrzesień 2020
Październik 2020
Grudzień 2020
Marzec 2021
Kwiecień 2021
Maj 2021
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Osiągnięcia uczniów
Konkursy 2020/21
KONKURSY - ARCHIWUM
Kącik sportowy
SKS 2020
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Samorząd Uczniowski
PRACA SU - ARCHIWUM
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
ŚWIETLICA SZKOLNA
Aktualność świetlicowe 2020/2021
AKTUALNOŚCI ŚWIETLICOWE - ARCHIWUM
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Kącik dla rodziców
DZIENNIK ELEKTRONICZNY
Instrukcja usprawiedliwiania nieobecności przez rodziców poprzez e-dziennik
ZEBRANIA
INFORMACJE
DOKUMENTY DO POBRANIA
REFERATY
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
PEDAGOG SZKOLNY
Godziny pracy
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
BIBLIOTEKA
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” - Priorytet 3
ICIM w czytelni szkolnej
Wyniki czytelnictwa
Konkursy w bibliotece
Warto przeczytać
Nowości w bibliotece
Wydarzenia
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Ostatnie Artykuły
Konkurs plastyczny p...
Układ Słoneczny kl. ...
Maj 2021
Kwiecień 2021
Światowy Dzień Zdrow...
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Galeria
Linki
Kategorie Newsów
Kontakt
Szukaj
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Rozmiar czcionki
Rozmiar czcionek: AA+A++ | Ustaw standardowy kontrast
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Nowy rok szkolny 2016/2017 ruszył z impetem a wraz z nim rozpoczęły się zajęcia świetlicowe. Od września br. zabawa w świetlicy stała się jeszcze lepsza - dzieciaki odzyskały swój azyl – Dziuplę! W miejscu, gdzie w ubiegłym roku mieściła się „zerówka” uczniowie mogą teraz grać w piłkarzyki, układać gigantyczne klocki, odpoczywać na materacach czy pograć w gry komputerowe. Większa przestrzeń świetlicy robi dużą różnicę. W Dziupli zmieści się każdy i dla każdego znajdzie się jakieś zajęcie, np.: zabawa w sklep. Nie można zapominać o zajęciach plastycznych, muzycznych, edukacyjnych realizowanych według planu pracy świetlicy. Uczniowie bardzo chętnie z nich korzystają. W tym tygodniu w ramach „Bezpieczeństwa na drodze” dzieci wykonywały znaki drogowe na patyczkach. Oprócz tego rozpoczęły się także próby układu tanecznego do Turnieju Talentów Rodzinnych organizowanego prze TPD. Dzieci starsze i młodsze dają się porwać rytmom piosenki „Waka - Waka”, która zostanie zaprezentowana podczas turnieju.

GALERIA ZDJĘĆ

„Żegnaj lato na rok…” i jesień w świetlicy rozpoczęła się na dobre! W tym tygodniu dzieciakom udało się wykonać kilka rodzajów prac plastycznych: grzyby z kół orgiami, kosze z darami lata oraz kolorowe girlandy z pięknych, jesiennych liści. Po przygotowaniu jesiennego wystroju świetlicy na dzieci czekała niespodzianka: możliwość przygotowania sałatki. Nawet uczniowie, którzy nic nie przynieśli by sałatkę przyrządzić miały co robić: pomoc w krojeniu, obieraniu czy mieszaniu składników aż wreszcie sama degustacja, która była celem pracy wszystkich kucharzy. Degustatorów było wielu a sałatki przeróżne, owocowe i warzywne a nawet owocowo – warzywne. Niektóre nieco przesolone, inne polane jogurtem, wszystkie bardzo smakowały, tak bardzo że dzieci nie miały co zabrać do domu, by poczęstować rodzinę. Było pysznie i zdrowo!
Koniec tygodnia przyniósł także ogłoszenie wyników konkursu na najdziwniejsze warzywo:
1 miejsce – Antonina Domańska
2 miejsce – Gracjan Działak
3 miejsce – Ewa Woźniak
Agata Cegielska
Marysia Ławniczak
Ola Sztamblewska
Eliza Cegielska
Marita Mójta
Lena Osińska
Wszystkie warzywa były unikatowe, niektóre zupełnie warzyw nie przypominały i oto chodziło!!!

GALERIA ZDJĘĆ

W piątek 30 września szkolna świetlica oficjalnie powitała nowych członków. Już od początku tygodnia trwały przygotowania do tej niepowtarzalnej uroczystości. Próby recytacji, śpiewu i tańca, przygotowywanie upominków, dyplomów i innych niespodzianek zaprzątały głowy zarówno wychowawców jak i występujących. Także Ci najmłodsi, którzy mieli wkroczyć w szeregi „świetliczaków” czuli coraz większą tremę.
Dokładnie w dzień chłopca świetlica zmieniła się w kolorową scenę z aktorami i widzami. Przybyli rodzice, nauczyciele oraz pani dyrektor by wysłuchać wierszy i piosenek w wykonaniu starszych uczniów. Najmłodsi także recytowali, wykonali też układ taneczny do piosenki „Dostał Jacek elementarz”. Po części oficjalnej każdy z pasowanych musiał przejść test – odpowiedzieć na pytanie dotyczące świetlicy oraz skosztować soku z cytryny nie kwasząc się. Wszyscy zdali celująco i zostali pasowani na członków świetlicy wielkim ołówkiem przez panią kierownik Iwonę Dryjańską. Przyszedł czas na upominki, dzieci otrzymały kotyliony, dyplomy oraz ołówki. Gwoździem programu były trzy misie, biszkoptowe misie. Panie ze świetlicy upiekły dzieciom torty, każdy z innym nadzieniem i przybraniem, smakowały wybornie zarówno pasowanym uczniom jak i gościom.
Na koniec coś, co dzieci lubią najbardziej – zabawki. Z okazji właśnie pasowania oraz dnia chłopca na ręce członków społeczności świetlicowej złożone zostały nowe zabawki i gry. Już do końca czasu pracy świetlicy szkolnej dzieci miały zajęcie – odkrywanie nowych planszówek, kostek rubika samochodzików itp. Pani Asia K., Asia Ł. i kierownik Iwona D. zdecydowanie trafiły nowym świetlicowym wyposażeniem w upodobania dzieci.

GALERIA ZDJĘĆ

Tydzień poświęcony zwierzętom przebiegał w świetlicy pod hasłem „Moje ulubione zwierzątko”. Dzieciaki wykonały kilka ciekawych prac z bardzo interesujących materiałów jak filc, falisty papier, organza, pianka, papier ze zwierzęcymi wzorami. Oprócz tego uczniowie mieli także okazję pobawić się orgiami z różnej wielkości kółek oraz pomalować farbami. Wszystko po to aby stworzyć podobiznę wymarzonego lub posiadanego zwierzęcia. Poza artystycznymi wyczynami dziewczynki i chłopcy chętnie opowiadali o swoich ulubieńcach domowych. Dzieci wysłuchały również pogadanki wychowawców świetlicy na temat terapeutycznego wpływu zwierząt na życie i zdrowie człowieka. 04.10.2016r. we wtorek obchodziliśmy także Światowy Dzień Zwierząt. Uczniowie mieli okazje uświadomić sobie jak ważną rolę pełnią wszelkie zwierzaki w naszym życiu i jak należy je traktować.

GALERIA ZDJĘĆ

„Energia pokoleń – w zdrowym stylu” – pod takim właśnie hasłem odbyły się tegoroczne występy artystyczne organizowane przez Powiatowe TPD we współpracy ze starostwem. Zadań do wykonania było wiele. Kilka uczennic pod okiem pani Andżeliki Foryckiej, Joanny Kapuścińskiej i plastyków z GOKu wykonało piękny plakat z herbem Kazimierza Biskupiego. Klasa IId z wychowawczynią Eweliną Antczak ćwiczyła układ ruchowy do „Tańca kowbojskiego”. Pani Joanna Łukasiewicz wraz z panią Joanną Kapuścińską włączyła się w działania jako świetlica szkolna trenując z 18 – toma uczniami w wieku od 7 do 13 lat układ muzyczno – ruchowy do „Dzikiego tańca”.
Kiedy nadszedł wyczekiwany dzień 8 października cała ekipa z Kazimierza Biskupiego była już gotowa. Przebrani, umalowani i oczywiście z uśmiechem na twarzy z dumą szliśmy w korowodzie w hali Rondo niosąc nasze arcydzieło –herb gminy. Po przedstawieniu wszystkich drużyn rozpoczęła się zabawa, prawdziwa uczta dla uszu i oczu. Były tańce, piosenki a nawet scenki dramowe. Najlepszy był jednak charakter imprezy – wszyscy wygrywają! Po każdym występie grupa otrzymywała bowiem dyplom i słodki upominek ufundowany przez swoją jednostkę samorządu terytorialnego – wójta gminy/prezydenta miasta. Po artystycznych pokazach każda ekipa usłyszała od jury coś, co wyróżniało występ. U nas zauważono niesamowitą energię, poczucie rytmu i różnorodność w tańcu.
Na zakończenia można było obejrzeć wystawy rękodzieła przygotowane przez każdą z drużyn. Przy naszym stoliku podziwiać można było: ekologiczne i bezpieczne przytulanki zrobione na szydełku; obrazy haftowane ściegiem krzyżykowym oraz przedmioty zdobione metodą oklejania papierowymi serwetkami – decoupag. Wszystkie te „cudeńka” zostały przygotowane przez panią Zuzannę Sycz, panią Aurelię Augustyniak i panią Ewę Włodarczyk.
Mimo iż impreza odbyła się w sobotę a pogoda nie sprzyjała dobremu samopoczuciu zarówno dzieciaki jak i wychowawcy bawili się świetnie. Całą drużyną na czele z koordynatorem przedsięwzięcia Jolantą Kamińską – Prezes Gminnego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci już zastanawiamy się czym zaskoczyć w przyszłym roku!

GALERIA ZDJĘĆ

Z okazji tegorocznego Święta Edukacji Narodowej i Dnia Patrona w naszej szkole zagościł Wójt Gminy, emeryci i rodzice. Wszyscy goście mogli oglądać montaż słowno – muzyczny przygotowany przez uczniów klas IV – VI pod wodzą pani Wioletty Figaj i pana Jacka Rogalskiego. Uczniowie z klas I – III spędzili ten dzień w kinie oglądając film animowany „Bociany”. W szkolnej świetlicy natomiast dzieci miały sposobność namalowania portretu wybranego nauczyciela, pokolorowania ilustracji Jana Pawła II oraz wykonania mądrej sowy z orgiami. Ponad to odbyła się również pogadanka na temat życia i pontyfikatu Karola Wojtyły, dziewczęta i chłopcy mogli obejrzeć albumy i czasopisma aby jeszcze bardziej pogłębić wiedzę o papieżu polaku.

GALERIA ZDJĘĆ

Nadszedł okres zadumy i wspominania zmarłych. Przed nami Dzień Wszystkich Świętych. Z tej okazji „świetlicowe dzieciaki” wykonywały wesołe dynie oraz znicze techniką witrażu i, cięcia i przyklejania oraz zwijania bibuły. Dla bardziej leniwych alternatywą były kolorowanki - chryzantemy i znicze. Na dodatek ogłoszony został ogólnoszkolny konkurs „cmentarz nocą” organizowany przez wychowawców świetlicy, którego rozstrzygnięcie nastąpi 04.11.2016 r.

GALERIA ZDJĘĆ

Bajki i baśnie zagościły w naszej świetlicy. W tym tygodniu było naprawdę bajkowo i przyjemnie. Najpierw dzieci wykonywały postacie z ulubionych bajek techniką orgiami – składając i klejąc koła. Na wystawie zagościły brzydkie kaczątka, czerwone kapturki i rycerze, była także mała syrenka. Koleją pracą, jaką mogły wykonywać dziewczynki i chłopcy była suknia Kopciuszka – projektowanie strojów wyszło dziewczynkom fenomenalnie! Chłopcy skłonili się bardziej ku „wygibaśnemu” pajacykowi imieniem Pinokio. Dla każdego więc znalazło się coś interesującego. W międzyczasie uczniowie oglądali „Kopciuszka”, słuchali bajki o Zygzaku MC Quinie a także kolorowali malowanki prosto z bajek oraz układali tematyczne puzzle.
GALERIA ZDJĘĆ

Orzeł po raz kolejny odzyskał koronę!
Rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości odbiła się dużym echem także w naszej świetlicy. Podczas uroczystej akademii wręczone zostały dyplomy i nagrody dla laureatów konkursu „Cmentarz nocą”. Zdobywcami nagród byli: Ewelina Grzelaczyk I miejsce, Fryderyk Szczepański II miejsce, Anastazja Szachniewicz III miejsce. Wyróżnienia wywalczyli: Maria Ławniczak, Jakub Kamiński i Natalia Włodarczyk. W trakcie pogadanki na temat patriotyzmu, wojny, wolności itd. dzieci starsze i młodsze miały okazję pośpiewać. Rozpoczynając od Hymnu przypominaliśmy sobie inne pieśni okolicznościowe, śpiewane właśnie ku uczczeniu dnia 11 listopada. Chłopcy i dziewczęta miały okazję pokolorować portret Piłsudskiego na koniu oraz wykonać biało – czerwone kotyliony.
GALERIA ZDJĘĆ

Dzień pluszowego misia jak zwykle hucznie i na słodko w szkolnej świetlicy!
Na ten dzień dzieciaki z całej świetlicy czekały przez cały tydzień misiowy. Od samego poniedziałku uczniowie przynosili do świetlicy swoje misie, wykonywali maski, malowali farbami postaci misiów z różnych bajek, roboli także misie na patyku. Wreszcie w piątek 25.11.2016 r. wszystkie misie zostały ułożone na stole a największy usiadł dodatkowo na tronie. Po wysłuchaniu historii pluszowego misia, odśpiewaniu mu „sto lat” przyszedł czas na wyczekiwany tort w kształcie misia. Każdy dostał kawałek i z zaspokojonym apetytem mógł przejść do dyskotekowego szaleństwa w dziupli. Po zabawie wszystkie misie zniknęły ze szkolne świetlicy by móc dalej pełnić rolę najlepszej Przytulanki na świecie!

GALERIA ZDJĘĆ

Patronowie Kazimierza Biskupiego – zniknęli z parku w Kazimierzu Biskupim! Drewniane posągi zostały zabrane z parku na okres zimowy, przekonała się o tym pani Joanna Kapuścińska wraz z grupą dzieci ze świetlicy szkolnej podczas spaceru tematycznego. Dzieciom musiała wystarczyć opowieść o pięciu braciach i kolorowanie, wykonywanie witraży tychże patronów Kazimierza Biskupiego.
GALERIA ZDJĘĆ

W świetlicy fajnie jest…!
Te słowa potwierdzają uczniowie, którzy w naszej świetlicy świetnie się bawią. Każde dziecko ma tu wiele możliwości spędzania czasu wolnego po lekcjach. Jednym ze sposobów na nudę jest taniec. Razem z wychowawcą dzieci poznają różne układy taneczne do znanych piosenek, powtarzają i w końcu same tańczą. Dzieci, które nie czują się w tańcu grają w atrakcyjne gry planszowe, układają puzzle i klocki. Popularnym zajęciem jest także budowanie domów z wielkich klocków, gra w piłkarzyki czy w cymbergaja. Pani Asia Ł. I pani Asia K. służą także „świetliczakom” pomocą w odrabianiu prac domowych i wykonywaniu przeróżnych prac plastycznych.

GALERIA ZDJĘĆ

Świetlicowe Andrzejki
W ostatni dzień listopada świetlica zamieniła się w miejsce pełne magii, wróżb i dobrej energii. Każde dziecko mogło tego dnia poznać swoją przyszłość: jaki zawód jest mu przeznaczony, jakie imię będzie nosić przyszły mąż/żona, jaka jest jego szczęśliwa liczba i co oznacza itd. Uczniowie przepełnieni wiedzą o przyszłym swoim losie mieli jednak świadomość, że przepowiednie te nie mają nic wspólnego z rzeczywistością.

GALERIA ZDJĘĆ

Mikołajkowy Dzień Życzliwości - telewizyjny hit!
Tegoroczne Mikołajki przeżywaliśmy w naszej szkole zupełnie inaczej niż dotychczas. Po pierwsze obchodom towarzyszył „pan z kamerą” i „pani z mikrofonem”. Dzieci miały szansę wypowiedzieć się o życzliwości, a później obejrzeć się w telewizji regionalnej lub w Internecie. Wzbudziło to wiele emocji. Nie mniej emocji doświadczyły dzieci widząc Mikołajów wędrujących po szkole i rozdających prezenty w klasach, jednemu z nich towarzyszyła nawet śnieżynka. Wszystko to było fascynujące ale prawdziwy hit pani pedagog Jolanta Kamińska – koordynator imprezy zostawiła na koniec. Największą atrakcją była inscenizacja pt.: ”Rzepka” w wykonaniu nie uczniów, ale nauczycieli naszej szkoły. Wystąpił nawet sam pan dyrektor Mirosław Włodarczyk i pani dyrektor Barbara Antczak, a także pani Kinga Bill, Aurelia Augustyniak, Danuta Fabiszak, Ewelina Antczak, Teresa Czerniak, Andżelika Forycka, Joanna Kapuścińska, Joanna Łukasiewicz i Agnieszka Kulig. Przedstawienie było zdaniem dzieci bardzo zabawne, a nauczyciele doskonale wcielili się w role aktorów grając swoje role, a właściwie tańcząc dla swoich uczniów. Dzieci mogły przekonać się, że ich nauczyciele wcale nie są tacy straszni i surowi! Tego dnia nawet kuchnia miała dla dzieci słodką, mikołajkową niespodziankę. Szkoda, że Mikołajki nie trwają cały rok.

GALERIA ZDJĘĆ

Święta w świetlicy tuż…tuż!
Świetlica już przystrojona, choinka ubrana, światełka już migocą – świetliczaki wraz z wychowawcami ze szkolnej świetlicy zadbali o nastrój. Dzieci dostały już także prezent – Mobaklocki. Teraz pozostało tylko cieszyć się „zapachem” i atmosferą zbliżających się Świąt. W trakcie tego oczekiwania dzieci spędzające czas w świetlicy wykonują prace plastyczne, robią witraże, choinki – wszystko okraszone złotem, srebrem i brokatem. Pani Asia Ł. i Pani Asia K. ogłosiły także konkurs na najciekawszą ozdobę bożonarodzeniową. Rozwiązanie już w czwartek, podczas szkolnego apelu bożonarodzeniowego. Świąteczny kiermasz przygotowany przez panie ze szkolnej świetlicy i wolontariuszy przyciąga zarówno uczniów, jak i rodziców. Pogoda może niezbyt świąteczna ale za to odpowiednia na spacery, np. do lasu, gdzie udała się ostatnio pani Asia K. z grupą chętnych dzieci. Odliczanie trwa, już tylko kilka dnia pozostało do tego, co „nasze” dzieci lubią w Święta najbardziej – czasu spędzonego z rodziną i prezentów!!!

GALERIA ZDJĘĆ

Wigilia w świetlicy
Bożonarodzeniowy klimat na dobre zapanował w szkolnej świetlicy, w ostatni dzień przed Świętami wspólnie z dziećmi uczęszczającymi do świetlicy odśpiewaliśmy ulubione kolędy, połamaliśmy się opłatkiem i wszyscy życzyli sobie wszystkiego najlepszego na ten wyjątkowy czas. Dzieci brały także udział w jasełkach szkolnych, podczas których ogłoszone zostały wyniki konkursu na najciekawszą ozdobę bożonarodzeniową, organizowanego przez panią Łukasiewicz i panią Kapuścińską. Zwycięzcą okazał się być Jakub Kamiński z klasy V a, II miejsce zdobył Hubert Westfal z klasy V c, III miejsce przypadło w udziale Marysi Ławniczak z klasy III d, Jakubowi Niemczewskiemu z klasy I, Bartkowi Konieczce z klasy I oraz Julicie Zielińskiej z klasy III c. Gratulacje!!!

GALERIA ZDJĘĆ

FILMIK

Super Babcia i super Dziadek w szkolnej świetlicy!
Z okazji Dnia Babcia i Dziadka oprócz kolorowanek, laurek, wyklejanek dzieci zaprojektowały, namalowały i pokolorowały także dwa wielkie obrazy super bohaterów. Niezwykłe osoby z plakatów to oczywiście Babcia i Dziadek. Dzieci i młodzież wypisały także cechy charakterystyczne tychże super postaci, były to krótkie wierszyki, które oddają wszystko co powinna posiadać najlepsza Babcia i najlepszy Dziadek na świecie!
GALERIA ZDJĘĆ

Po feriach w świetlicy jeszcze lepsza zabawa!

To za sprawą nowych gier i zabaw. Kolorowe przylepce robią furorę, podobnie jak specjalnie barwione chrupki do tworzenia i modelowania różnych figurek trójwymiarowych i płaskich obrazków. Pojawiły się także klocki „Meli” – absolutny hit w świecie kreatywnego budowania. Ostatnio dzieci mają możliwość wypróbowania gier planszowych np.: ”Monopoly junior” oraz „Mistakos” – ustawianie krzeseł. Dla każdego coś innego, ciekawego i interesującego!

GALERIA ZDJĘĆ

Ufoludki w szkolnej świetlicy!
Tydzień kosmosu zawitał do świetlicy, temat bardzo lubiany przez dzieci i młodzież przyciągnął wielu fanów i w tym roku. Chłopcy i dziewczęta mieli okazję wykonać wiele prac plastycznych związanych z planetami, kosmitami i rakietami. Wisienką na torcie okazało się być zbudowanie wielkiego roboto – kosmity z kartonów i folii aluminiowej. Dzieci mogły również wzbogacić wiedzę o układzie słonecznym dzięki mini przedstawieniu. Kilkoro świetliczaków przebranych za stwory z odległych planet zaprezentowało wszystkie planety naszego układu, przedstawiło najważniejsze informacje i ciekawostki.
GALERIA ZDJĘĆ

„Mam Talent nie tylko w TV”
Telewizyjny przebój „Mam Talent” dotarł także do SP w Kazimierzu Biskupim. Organizatorem przeglądu talentów była Joanna Łukasiewicz i Joanna Kapuścińska – wychowawcy świetlicy. W czasie eliminacji 30.03.2017 r. spośród ponad 25 uczestników jury w składzie Joanna Łukasiewicz, Joanna Kapuścińska, Iwona Dryjańska, Ewa Dryjańska, Aurelia Augustyniak, Edyta Pradelska wyłoniło 17 półfinalistów:
• Jakub Rabuliński (żonglerka)
• Alicja Lisowska & Julita Zielińska (gitara i śpiew)
• Filip Marszałek (magiczne sztuczki)
• Marita Mójta (akrobatyka)
• Maria Ławniczak (wiersz)
• Michalina Wapniarska (akrobatyka)
• BIZ BOYS – Weronika Kranc, Jakub Pasterski, Filip Pasterski, Maria Kasprzak, Filip Łechtański, Kostek Dobry (breakdance)
• Maja Marszałek (wiersz)
• Wojciech Łuczak (taniec)
• Dominika i Maria Michurskie (skrzypce oraz taniec z szarfą)
• Sara Borecka (piosenka)
• „Sweet Girls” – Amelia Długosz, Julia Pidzik, Julia Świątek, Julia Cetner, Alicja Kowalska, Alicja Głowacka, Agata Wróbel, Gabriela Walisiak, Oliwia Janasiewicz (taniec i śpiew)
Pozostałe występy, które nie weszły do półfinału również zasługują na wielkie brawa:
 Jakub Kamiński (piosenka)
 Dominika Trocha, Hania Jakubczyk, Paulina Jaszczak, Martyna Kolczyńska (pokaz KARATE)
 Kornelia Kargul, Natalia Walna, Ola Gańczak (taniec)
 Dorota Dryjańska (teatrzyk)
 Anita Kulig (wiersz)
 Oliwier Budziński, Alan Robak, Artur Pogorzelski (triki z piłką)
 Ewelina Grzelaczyk, Alicja Kamińska (piosenka)
 Maria Rogalska, Nikola Lewandowska (taniec i śpiew)
 Oliwia Zub (taniec i śpiew)
 Ola Sztamblewska i Oliwia Matyjasik (taniec)
Amelia Osada (hula hop)
Kaja Chudeusz (taniec)
Weronika Szymaszek (taniec)
Antonina Domańska i Julia Urbaniak (taniec na rolkach)
Judyta Rakowska (taniec)
Wszystkim uczestnikom zarówno półfinalistom jak i wielkim przegranym serdecznie dziękujemy za odwagę i przygotowanie występu.
26 kwietnia br. na sali gimnastycznej odbędzie się półfinał oraz finał konkursu, na którym zjawią się także uczestnicy z Zespołu Szkół w Dobrosołowie. Czas zacząć przygotowania, czekają bowiem wspaniałe nagrody i wielkie emocje!!!

GALERIA ZDJĘĆ

Baranki, jajeczka i … mazurki w szkolnej świetlicy.
W oczekiwaniu na radosne Święta Wielkanocne dzieci ze świetlicy miały okazję robić wszystko co z Wielkanocą związane, naprawdę poczuły klimat Świąt. Od baranków i zajączków przez kurczaczki, jajeczka, bazie aż do mazurków. To właśnie ten świąteczny przysmak dziewczynki i chłopcy własnoręcznie przygotowywali i degustowali w ostatni dzień przed przerwą świąteczną. Wystarczyło przynieść wafle tortowe, karmel lub czekoladę oraz coś do dekoracji i zabawa w cukiernika gotowa. Było pysznie, zaskakująco dużo uczniów włączyło się w przygotowywanie mazurków, zarówno najmłodsi jak i starsi delektowali się słodkimi owocami swojej pracy!
Wielkanoc w naszej szkolnej świetlicy to także doroczny kiermasz z ozdobami i dekoracjami, w tym roku pojawiły się na nim także wieńce i palmy. Wszystkie zebrane pieniążki wolontariat szkolny przekaże na cele charytatywne.

GALERIA ZDJĘĆ

„Mam Talent” edycja II
Cóż za emocje, piękne przebrania, rekwizyty, instrumenty i … talent oczywiście! Wszystko to uczniowie i nauczyciele mogli oglądać zasiadając na widowni finału konkursu „Mam Talent”.
26 kwietnia w godzinach porannych sala gimnastyczna przeobraziła się w salę widowiskową, były balony z helem, stół z przekąskami, widzowie, 42 uczestników oraz jury w składzie: pani dyrektor Barbara Antczak, pani pedagog Jolanta Kamińska i pani Joanna Łukasiewicz, całe wydarzenie poprowadziła natomiast pani Joanna Kapuścińska. Wśród uczestników pojawili się uczniowie z Zespołu Szkół w Dobrosołowie, zostali bardzo ciepło przyjęci w naszej szkole, zaprezentowali wspaniałe talenty i rozbawili widownię!
Po prezentacji półfinałowej jury poprzez podniesienie czerwonej lub zielonej kartki decydowało kto z wykonawców znajdzie się finale. Dostali się wszyscy, co więcej wszyscy finaliści zostali nagrodzeni! A oto lista wielkich zwycięzców II edycji konkursu międzyszkolnego „Mam Talent”:

GALERIA ZDJĘĆ

W świetlicy bardzo lubimy czytać!
Miniony tydzień w naszej świetlicy był poświęcony książce, pracy bibliotekarza i czytaniu.
Z okazji tygodnia czytelnictwa wydarzyło się wiele ciekawych rzeczy. Zorganizowany został konkurs na najładniej przeczytany fragment książki, zwycięzcami okazali się być:
Kl. I
Oliwa Zub
Kamila Kolczyńska
Kl. II
I miejsce: Weronika Szymaszek
II miejsce Maria Kasprzak
Kl. III
I miejsce: Maria Ławniczak,
Anita Kulig
II miejsce: Ewelina Grzelaczyk
Natalia Włodarczyk
Marita Mójta
III miejsce:
Julia Szymańska
Julita Zielińska
Maria Rogalska
Kl. IV
I miejsce: Gracjan Gziałak
Kl. VI
Wyróżnienie: Michał Kiraga

Każdego dnia wychodziliśmy do naszej, szkolnej czytelni aby zapoznać się z atlasami, wielkimi księgami zwierząt, słowem z takimi pozycjami, których nie można wypożyczyć. Uczniowie byli bardzo zainteresowani, zwłaszcza zwierzętami i ciekawostkami o nich, które starała się przybliżać pani bibliotekarka Ewa Dryjańska.
Największą radość sprawiło jednak uczniom wyjście do Biblioteki Publicznej w GOK. Zajęcia z panią Ewą Staniszewską tak zachwyciły chłopców i dziewczęta że postanowiłyśmy z panią Asią wybrać się tam dwukrotnie. Łącznie w ciągu dwóch dni zabrałyśmy do biblioteki 30 uczniów. Pani Ewa opowiedziała dzieciom o zaletach czytania książek, pokazała najciekawsze i dostosowane do ich wieku pozycje i zaprezentowała nową sztukę czytania bajek. Teatrzyk przyszedł do nas prosto z Chin i jest stosunkowo nową metodą czytania za pomocą otwieranej sceny i wyjmowanych plansz, na odwrocie których znajduje się tekst do odczytania.
Wszystkie zaproponowane przez świetlicę aktywności związane z czytelnictwem zrobiły na naszych uczniach duże wrażenie. Niektórzy uczniowie obiecali nawet, że postarają się więcej czytać, bo nie jest to wcale takie nudne i wcale nie musi się kończyć na czytaniu wyłącznie lektur!

GALERIA ZDJĘĆ

„Cudownych rodziców mam”
W szkolnej świetlicy nadszedł czas rodziny! Zaczynamy od Dnia Matki i Ojca, mimo że tatusiowie obchodzą swoje święto dopiero 23 czerwca. Z tej okazji dzieci ze świetlicy miały możliwość przygotowania pięknych i pomysłowych upominków: ramki dla Taty i kwiatka dla Mamy (lub odwrotnie oczywiście). Owoce pracy dzieci były olśniewające, wzruszyły niejedną mamę i niejednego tatę, każdy chciał zrobić coś dla rodziców. Najlepsze prezenty to przecież te, wykonane samodzielnie!

GALERIA ZDJĘĆ

Na Dzień Dziecka czekolada!
W tym roku szkolnym świetlica postanowiła zorganizować dla chętnych dzieci z okazji ich święta coś wyjątkowego. Pani Asia Łukasiewicz i pani Asia Kapuścińska zaprosiły do szkoły znawcę czekolady prosto z Kalisza. Pani Magda z Fabryki Czekolady przeprowadziła słodkie warsztaty. Uczniowie starsi i młodsi z zainteresowaniem słuchali ciekawostek na temat składników czekolady. Dowiedzieli się co to jest masło kakaowe, obejrzeli owoc kakaowca a także sami udzielali odpowiedzi na różne pytania. W trakcie rozmowy chłopcy i dziewczęta degustowali słodki napój ze 100% czekolady. Następnie wszyscy mieli okazję obejrzeć niezwykły proces strugania czekolady przy użyciu specjalnych narzędzi. Kolejnym punktem warsztatów było wykonie czekoladowych lizaków z pianek i różnego rodzaju posypek oraz bakalii. Każdy uczestnik zrobił po trzy lizaki, dwa z nich dzieci zapakowały i zabrały do domu, jednego każdy mógł zjeść by skontrolować jakość swojej pracy. Na koniec dzieci otrzymały dyplomy „Junior Choco Chefa”, oddały fartuszki, umyły się i podziękowały za miło i słodko spędzony czas. Dalsza część Dnia Dziecka w szkolnej świetlicy przebiegała pod znakiem malowania farbami i zabaw na świeżym powietrzu.
GALERIA ZDJĘĆ

Świetlica wakacyjnie!
Wielkimi krokami zbliża się zakończenie roku szkolnego 2016/2017. Szkolna świetlica już tryska wakacyjnym klimatem, dzieci przygotowały piękną dekorację, m.in. obrazki afrykańskie naklejając piankowe zwierzęta. Chłopcy i dziewczęta wykonywały także prace stawiając stemple o tematyce letniej. Zabawom na świeżym powietrzu i szkolnym placu zabaw nie było końca w tym ostatnim jakże ciepłym miesiącu roku szkolnego. Oprócz zabaw i beztroski jaka zapanowała w sercach uczniów zadaniem świetlicy było uwrażliwienie ich na niebezpieczeństwa jakie niesie ze sobą niewłaściwa forma spędzania czasu wolnego. Wychowawcy pani Joanna Łukasiewicz i pani Joanna Kapuścińska podczas pogadanki zwróciły szczególną uwagę na rozważne zabawy nad wodą oraz pływanie w miejscach wyznaczonych i strzeżonych. W trakcie rozmowy z dziećmi poruszony został także temat bezpieczeństwa w sieci oraz handlu ludźmi. Obie panie starały się uczulić uczniów na zagrożenia związane z zawieraniem nieodpowiednich znajomości zarówno w Internecie jak i na żywo. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili iż zbytnia ufność i pewność siebie zwłaszcza podczas przebywania z dala od domu i rodziców może doprowadzić do tragedii!!!
GALERIA ZDJĘĆ

Przyjaciele świetlicy szkolnej w roku szkolnym 2016/2017

1. Ola Sztamblewska
2. Oliwia Zub
3. Wiktoria Kaliszewska
4. Maria Kasprzak
5. Gabrysia Bukowska
6. Amelia Osada
7. Bartek Konieczka
8. Julita Zielińska
9. Maja Marszałek
10. Kamila Kolczyńska
11. Karolina Wójkowska
12. Julia Lewandowska
13. Klaudia Szrama
14. Dominika Trocha
15. Dorota Dryjańska
16. Julia Stasik
17. Marcel Burnel
18. Julia Mencel
19. Antonina Domańska

Serdecznie dziękujemy i gratulujemy!!!

GALERIA ZDJĘĆ
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
BIP
Biuletyn Informacji Publicznej - logo
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Deklaracja dostępności
Deklaracja Dostępności
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
RODO
Klauzula informacyjna
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Dziennik elektroniczny
Dziennik UONET+
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
InstaLing

 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Kalendarz
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Atualności szkolne 2019/2020
Półkolonie 2019
Wrzesień 2019
Październik 2019
Listopad 2019
Grudzień 2019
Styczeń 2020
Luty 2020
Marzec 2020
Kwiecień 2020
Maj 2020
Czerwiec 2020
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Wyszukiwarka
trwa ladowanie... alergolog
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
ARCHIWUM ...
ZAWODY SPORTOWE - ARCHIWUM
Aktualności szkolne 2018/2019
Aktualności szkolne 2017/2018 Aktualności szkolne 2016/2017
Aktualności szkolne 2015/2016
Aktualności szkolne 2014/2015
Aktualności szkolne 2013/2014
Oddział Przedszkolny 2013/2014
Aktualności szkolne 2012/2013
Aktualności szkolne 2011/2012
Aktualności szkolne 2010/2011
Aktualności szkolne 2009/2010
Aktualności szkolne 2008/2009
Aktualności szkolne 2007/2008
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Dni do Wakacji!
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Pogoda
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
licznik odwiedzin
trwa inicjalizacja, prosze czekac...darmowe próbki
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, oglZałóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie