dnd, d&d dungeons and dragons
 
Strona Szkoły w Kazimierzu  Biskupim
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Strona Główna ˇ Artykuły ˇ Linki ˇ Kategorie Newsów ˇ Archiwum
 
isa, dnd.rpg.info.pl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
O szkole
TROCHĘ HISTORII
PATRON
SZTANDAR SZKOŁY
DOKUMENTY SZKOLNE
KADRA SZKOŁY
KONTAKT
BIP
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Aktualności szkolne 2020/2021
Wrzesień 2020
Październik 2020
Grudzień 2020
Marzec 2021
Kwiecień 2021
Maj 2021
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Osiągnięcia uczniów
Konkursy 2020/21
KONKURSY - ARCHIWUM
Kącik sportowy
SKS 2020
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Samorząd Uczniowski
PRACA SU - ARCHIWUM
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
ŚWIETLICA SZKOLNA
Aktualność świetlicowe 2020/2021
AKTUALNOŚCI ŚWIETLICOWE - ARCHIWUM
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Kącik dla rodziców
DZIENNIK ELEKTRONICZNY
Instrukcja usprawiedliwiania nieobecności przez rodziców poprzez e-dziennik
ZEBRANIA
INFORMACJE
DOKUMENTY DO POBRANIA
REFERATY
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
PEDAGOG SZKOLNY
Godziny pracy
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
BIBLIOTEKA
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” - Priorytet 3
ICIM w czytelni szkolnej
Wyniki czytelnictwa
Konkursy w bibliotece
Warto przeczytać
Nowości w bibliotece
Wydarzenia
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Ostatnie Artykuły
Konkurs plastyczny p...
Układ Słoneczny kl. ...
Maj 2021
Kwiecień 2021
Światowy Dzień Zdrow...
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Galeria
Linki
Kategorie Newsów
Kontakt
Szukaj
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Rozmiar czcionki
Rozmiar czcionek: AA+A++ | Ustaw standardowy kontrast
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
2016/2017
WARTO PRZECZYTAĆ!!!
E. Nesbit- „Feniks i dywan”
Jest to kolejna, po powieści „Pięcioro dzieci i „coś”, część przygód niezwykle zabawnego rodzeństwa, którego zadziwiające pomysły rozbawiają z pewnością każdego czytelnika. Szalone zabawy uatrakcyjniają tym razem obudzony po wiekach mityczny ptak Feniks oraz dywan z dziecinnego pokoju mający zdolność przenoszenia dzieci w każde miejsce, w które tylko zapragną. Przekonacie się więc, jak bardzo oryginalny ptak oraz zaczarowany dywan mogą odmienić życie piątki rodzeństwa.

W. Wiśniewski – „Beata ma brązowe oczy”
Nieciekawe lekcje, nudne dziewczyny, nieznośni chłopcy – znacie to, prawda? Przeważnie taka jest opinia o szkole. Ale czy tak jest naprawdę? Bohater tej książki spostrzega, że lekcja może być fascynująca a dziewczyny niegłupie. Nawet mądre i ładne. Opowiadania zawarte w tej książce na pewno Was rozbawią. Być może po ich lekturze inaczej spojrzycie na lekcje i kolegów.

I. Kleberger „Nasza babcia” i „Wakacje z babcią”
Są to książki o niezwykłej babci, która wychowuje sześcioro swych wnuków. Jeździ brawurowo na wrotkach i łyżwach. Mimo staromodnego stroju babcia jest osobą nowoczesną, znaną w całej okolicy zarówno przez dorosłych, jak i przez wszystkie dzieci. Babcia zna się na leczeniu chorób i na dobrym wychowaniu, jest surowa, ale sprawiedliwa, ma poczucie humoru i pełno najoryginalniejszych pomysłów, dzięki którym życie jej wnuków to jedna wielka przygoda.

E. Nesbit – „Poszukiwacze skarbu”
Dwie siostry i czterej bracia w wieku od kilku do kilkunastu lat, biedni i osieroceni przez matkę, nie ustają w poszukiwaniu skarbu, który mógłby poprawić byt rodziny. Sześcioro sympatycznych psotników, oddanych sobie na śmierć i życie, skłonnych do niedorzecznych pomysłów i działań, ale zawsze uczciwych, szlachetnych i wrażliwych na ludzkie niedole, znajduje na koniec skarb… zaskakujący i nieoczekiwany.

W.M. Thackeray – „Pierścień i róża”
To książka o dwóch magicznych przedmiotach, których posiadanie zapewnia ich właścicielom powszechny podziw, uznanie, miłość. Dary te otrzymują od Czarnej Wróżki jej kolejni chrześniacy- królewskie dzieci. Ale czy ci, którzy noszą na palcu czarodziejski pierścień, a we włosach czarodziejską różę są naprawdę szczęśliwi?

K. Makuszyński – „O dwóch takich co ukradli księżyc”
Jacek i Placek urodzili się w małej i bardzo biednej miejscowości Zapiecek. Radość z przyjścia na świat bliźniaków była krótka, chłopcy okazali się źli i bez serca; nikomu nie chcieli pomagać, nie szanowali nawet swojej mamy. Wreszcie, pewnego dnia postanowili odejść i poszukać kraju, w którym ludzie nie muszą pracować.
Jakie przygody przeżyli po drodze i czego nauczyła ich ta niebezpieczna wędrówka, dowiesz się po przeczytaniu książki.


Książeczki z serii „Żabek i Ropuch”

Poznajcie dwójkę wspaniałych przyjaciół – Żabka i Ropucha. Jesteście ciekawi co robią i jak upływa im czas? Zajrzyjcie do książeczki Arnolda Lobela i przekonajcie się, że nawet płazy mogą mieć ciekawe i zabawne życie.

Żabek i Ropuch to dwa odmienne charaktery. Ropuch jest leniwy, zrzędliwy i uparty. Żabek natomiast jest odważny, energiczny i wesoły. Oboje jednak świetnie się ze sobą dogadują i z przyjemnością spędzają ze sobą czas. Są dla siebie prawdziwymi, oddanymi i czułymi przyjaciółmi. Zawsze chętnie służą sobie pomocą i zrobią wszystko by uszczęśliwić przyjaciela. Lubią swoje towarzystwo i pomimo różnicy charakterów, świetnie się uzupełniają. Jak przystało na prawdziwych przyjaciół, wszystko robią razem. Spacerują, odpoczywają, bawią się, a nawet szukają zagubionego guzika. Zajęć mają mnóstwo i na pewno się nie nudzą.

Książeczki z serii „Tupcio Chrupcio”
„Mam rodzeństwo”- Tupcio Chrupcio marzy o braciszku, z którym mógłby bawić się całymi dniami. Tymczasem na świat przychodzi siostrzyczka, jest rozczarowany i zazdrosny. Czy Tupcio Chrupcio zrozumie, jak fajnie być starszy bratem?
„Nie mogę zasnąć”- Tupcio Chrupcio jest już dużą myszką. Potrafi sam się umyć, ubrać i posprzątać zabawki. Ale nie lubi zasnąć, marudzi i nie daje spać mamie. Czy poradzi sobie w tej sytuacji?
„Urodzinowy prezent”- Tupcio Chrupcio czeka na swoje urodziny i wymarzony rower. Mama i tata nie chcą mu zdradzić, co dostanie. Czy Chrupcio będzie się cieszył z prezentu?

„Kret i jeż”- Pewnego razu do ogrodu wprowadził się kret. Już miał się zamiar się rozgościć, gdy nagle przed nim pojawił się jeż – długoletni mieszkaniec ogrodu – z pewną propozycją. Jak się skończyła ta historia?

„Spacer po ogrodzie”- Przed bohaterami książeczki pracowity weekend w sadzie, ogrodzie i gospodarstwie. Muszą między innymi podlać sadzonki, zebrać warzywa…Co ciekawego dzieci zobaczyły jeszcze w ogrodzie?

Seria książek o leśnych skrzatach – skrzaty dzień po dniu, wspólnie z przyjaciółmi: dzikiem Teodorem i łosiem Gabrysiem, pomagają zwierzętom i ratują przyrodę.

Więcej dowiecie się przychodząc do biblioteki szkolnej i wypożyczając książkę do domu.


2015/2016
Z serii „Opowieści z Narnii”:

1. „Książę Kaspian”- Piotr, Zuzanna, Edmund i Łucja spieszą na pomoc prawowitemu władcy Narnii, Księciu Kaspianowi, który toczy śmiertelny bój o prawo do tronu. Jakie będą rezultaty, zdaje się rozumieć tylko mądry Lew Aslan.

2. Podróż „Wędrowca do świtu” – Edmund i Łucja w towarzystwie swego arcyniesympatycznego kuzyna Eustachego trafiają na żaglowiec króla Kaspiana. Obfitująca w najniezwyklejsze przygody morska wyprawa- dzięki mądremu Lwu Aslanowi- staje się podróżą ku własnej tożsamości i dojrzałości.

3. „Srebrne krzesło” – Eustachy i Julia obdarzeni przez Aslana misją odnalezienia zaginionego królewicza Narnii, wędrując w towarzystwie dzielnego Błotosmętka przez budzące zdumienie i grozę krainy, odkrywają, że przeciwstawienie się złu daje zadziwiającą siłę do walki z nim.

4. „Koń i jego chłopiec” – śledzimy pasjonującą ucieczkę z Kalormenu do Narnii dzielnego Szasty, pięknej księżniczki Arawis oraz mówiących koni: Briego i Hwin. Kim naprawdę jest Szasta i jaki to lew krąży wciąż wokół uciekinierów, odkrywamy dopiero na ostatnich stronicach książki.

5. „Siostrzeniec czarodzieja” – Pola i Digory, wciągnięci w eksperymenty parającego się czarami wuja Andrzeja, trafiają do Innego Świata, gdzie stają się świadkami stworzenia Narnii wraz z jej mówiącymi zwierzętami i innymi niezwykłościami. Digory zwycięstwo wychodzi z próby dostarczenia Aslanowi owocu Zaczarowanej Jabłoni, dzięki czemu koniec tej historii da początek wszystkim innym, które rozegrały się w Narnii.

6. „Ostatnia bitwa” – do śmiertelnego boju o Narnię staje wraz z garstką przyjaciół ostatni jej król, Tirian. Rzeczywistego zwycięzcę i prawdziwą Narnię ujrzy jednak tylko ten, kto przekroczy otwarte przez Aslana Drzwi.

Z serii „Magiczne Drzewo”:

1. „Czerwone krzesło” – Burza powaliła olbrzymi stary dąb, ludzie zrobili z niego setki przedmiotów, a każdy zachował cząstkę magicznej mocy. Wśród nich było czerwone krzesło. Fantastyczna opowieść o dzieciach, które znalazły krzesło spełniające życzenia- te dobre i te złe.

2. „Tajemnica Mostu” – Kuki, Wiki i Melania muszą odnaleźć Most Zapomnienia. Czeka na nich gigantyczny pająk, podziemna rzeka i groźna Greta o trojgu oczach. Lecz tylko przejście przez most uwolni Filipa od czaru tajemniczej Żu. Na szczęście po ich stronie stoi najlepszy robot świata, pies geniusz i kotka Latte.

3. „Pojedynek” – Kuki wyczarowuje swego Klona, by zastąpił go w nudnych zajęciach. Jednak Klon zdobywa magiczną moc i zaczyna pojedynek z prawdziwym Kukim. Tworzy gigantycznego robota, żywe labirynty i zmienia ludzi w dzikie stworzenia. Na niesamowitej wyspie Kuki, Gabi i Blubek muszą stoczyć niebezpieczną walkę. Czekają na nich olbrzymie roboty, tajemnicze szachy, groźny łapacz i pies mówiący ludzkim głosem.

4. „Gra” – Klon Kukiego szuka tajemniczej kostki do gry. Odnajduje ją Kuki. Kostka ma potężną moc i wciąga posiadacza do niebezpiecznej gry. Gdy wypada jedynka, uruchamia się lawina groźnych zdarzeń. Gabi, Blubek, Kuki i jego pies zostają porwani do podziemnej twierdzy Klona. Muszą pokonać roboty Moradora i Marę, sterowane nietoperze i pułapki skorpiona Korto.

5. „Cień smoka” – Nieostrożny czar wywołuje z głębin morza smoka wraz z armią olbrzymich stworów. Bohaterowie muszą stoczyć z nimi walkę, by smok nie rzucił na świat swego cienia. Pokonać go można tylko dzięki figurce z magicznego drzewa. . Figurka zmienia się w istotę obdarzoną niezwykłą mocą. Ale ma ona też niebezpieczne cechy…Kuki, Gabi i Blubek wyruszają do podwodnego świata na najtrudniejszą ze swych wypraw.

6. „Świat ogromnych” – Bohaterowie zostają przeniesieni do Świata Ogromnych. Muszą być wśród olbrzymów i chodzić do szkoły z gigantycznymi dziećmi. Są jedynymi małymi istotami w świecie, gdzie wszystko jest ogromne, a każdy pragnie być największy. Walczą z wielkimi stworami, potężnym Gigunem i z Pokusą, aby zmienić się w Ogromnych. By powrócić na Ziemię, muszą odnaleźć tajemnicze puzzle, które otwierają drogę do świata ludzi.
Z serii „Baśniobór”:

1. ,,Gwiazda Wieczorna Wschodzi” - W pierwszym tomie przygód Kendrze i Sethowi udało się uratować Baśniobór przed Stowarzyszeniem Gwiazdy Wieczornej, które zamierzało zniszczyć zaczarowany rezerwat i przejąć władzę nad światem. Jednak Stowarzyszenie nie daje za wygraną. W Baśnioborze ukryto jeden z potężnych artefaktów pozwalających uwolnić najpotężniejsze demony z zaklętego więzienia. Dzieci, ich dziadkowie oraz trójka specjalistów od magii muszą temu zapobiec za wszelką cenę. Przed rokiem wróżki podzieliły się z Kendrą magiczną mocą - dlatego ona także staje się celem sił zła. Czy w porę nauczy się wykorzystywać niezwykły dar? I czy jej brat uwolni się od klątwy demona, który chce go pożreć? Stawką są losy całego świata.

2. ,,Tajemnice Smoczego Azylu” - Stowarzyszenie Gwiazdy Wieczornej nie ustaje w poszukiwaniu talizmanów. Kendra, pragnąca ze wszystkich sił powstrzymać Stowarzyszenie, dowiaduje się, gdzie jest klucz do skarbca, w którym ukryto jeden z nich. Aby go zdobyć, Rycerze Świtu muszą narazić się na śmiertelne niebezpieczeństwo - przekroczyć próg Smoczej Świątyni. Misja się nie powiedzie, jeśli nikt nie zdobędzie się na kradzież świętego przedmiotu, zazdrośnie strzeżonego przez centaury.

3. ,,Klucze do więzienia Demonów” - Dzięki Zzyzxowi, więzieniu demonów, w którym zamknięto niezliczone hordy najpotężniejszych istot ciemności, świat od tysiącleci był bezpieczny. Teraz jednak Sfinks, przywódca Stowarzyszenia Gwiazdy Wieczornej, jest od krok od zebrania wszystkich pięciu kluczy-artefaktów. Jeśli wiezienie zostanie otwarte, cała ziemia pogrąży się w chaosie. Kendra, Seth oraz Rycerze Świtu podejmują ostatnią, desperacką próbę pokrzyżowania planów wroga. Tym razem muszą podróżować po całym świecie, by uprzedzić Sfinksa, zdobyć brakujące artefakty i uratować kilkoro Wiecznych, których śmierć to warunek oswobodzenia demonów. Jeśli im się nie powiedzie, pozostanie już tylko rozpaczliwa konfrontacja z uwolnionymi bestiami na Bezbrzeżnej Wyspie. Jakich sprzymierzeńców znajdą Rycerze Świtu w decydującej walce o losy świata?
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
BIP
Biuletyn Informacji Publicznej - logo
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Deklaracja dostępności
Deklaracja Dostępności
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
RODO
Klauzula informacyjna
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Dziennik elektroniczny
Dziennik UONET+
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
InstaLing

 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Kalendarz
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Atualności szkolne 2019/2020
Półkolonie 2019
Wrzesień 2019
Październik 2019
Listopad 2019
Grudzień 2019
Styczeń 2020
Luty 2020
Marzec 2020
Kwiecień 2020
Maj 2020
Czerwiec 2020
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Wyszukiwarka
trwa ladowanie... alergolog
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
ARCHIWUM ...
ZAWODY SPORTOWE - ARCHIWUM
Aktualności szkolne 2018/2019
Aktualności szkolne 2017/2018 Aktualności szkolne 2016/2017
Aktualności szkolne 2015/2016
Aktualności szkolne 2014/2015
Aktualności szkolne 2013/2014
Oddział Przedszkolny 2013/2014
Aktualności szkolne 2012/2013
Aktualności szkolne 2011/2012
Aktualności szkolne 2010/2011
Aktualności szkolne 2009/2010
Aktualności szkolne 2008/2009
Aktualności szkolne 2007/2008
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Dni do Wakacji!
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Pogoda
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
licznik odwiedzin
trwa inicjalizacja, prosze czekac...darmowe próbki
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, oglZałóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie