dnd, d&d dungeons and dragons
 
Strona Szkoły w Kazimierzu  Biskupim
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Strona Główna ˇ Artykuły ˇ Linki ˇ Kategorie Newsów ˇ Archiwum
 
isa, dnd.rpg.info.pl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
O szkole
TROCHĘ HISTORII
PATRON
SZTANDAR SZKOŁY
DOKUMENTY SZKOLNE
KADRA SZKOŁY
KONTAKT
BIP
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Aktualności szkolne 2020/2021
Wrzesień 2020
Październik 2020
Grudzień 2020
Marzec 2021
Kwiecień 2021
Maj 2021
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Osiągnięcia uczniów
Konkursy 2020/21
KONKURSY - ARCHIWUM
Kącik sportowy
SKS 2020
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Samorząd Uczniowski
PRACA SU - ARCHIWUM
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
ŚWIETLICA SZKOLNA
Aktualność świetlicowe 2020/2021
AKTUALNOŚCI ŚWIETLICOWE - ARCHIWUM
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Kącik dla rodziców
DZIENNIK ELEKTRONICZNY
Instrukcja usprawiedliwiania nieobecności przez rodziców poprzez e-dziennik
ZEBRANIA
INFORMACJE
DOKUMENTY DO POBRANIA
REFERATY
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
PEDAGOG SZKOLNY
Godziny pracy
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
BIBLIOTEKA
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” - Priorytet 3
ICIM w czytelni szkolnej
Wyniki czytelnictwa
Konkursy w bibliotece
Warto przeczytać
Nowości w bibliotece
Wydarzenia
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Ostatnie Artykuły
Konkurs plastyczny p...
Układ Słoneczny kl. ...
Maj 2021
Kwiecień 2021
Światowy Dzień Zdrow...
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Galeria
Linki
Kategorie Newsów
Kontakt
Szukaj
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Rozmiar czcionki
Rozmiar czcionek: AA+A++ | Ustaw standardowy kontrast
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Narodowego-Programu-Rozwoju-Czytelnictwa-Priorytet-3Drodzy Czytelnicy - Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele
Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kazimierzu Biskupim
Z radością informujemy, że nasza szkoła otrzymała dotację w ramach realizacji „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” - Priorytet 3.
Program ma na celu wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży przez promocję czytania i zakup nowości wydawniczych. Wskazane działania realizowane będą w naszej szkole do końca 2020 roku
W związku z tym zwracamy się z serdeczną prośbą do Wszystkich osób o przedstawianie propozycji tytułów książek, które warto zakupić do biblioteki szkolnej. Mogą to być np. kryminały, fantastyka, powieści obyczajowe, reportaże i wszystkie inne, które są Państwa zdaniem godne polecenia.
Zapraszamy do wspólnego tworzenia listy książek, które wzbogacą zbiory naszej biblioteki szkolnej. Drodzy Uczniowie, prosimy, abyście rozejrzeli się po półkach księgarskich, również internetowych i przedstawili Wasze propozycje. Czekamy na nie do września 2020 roku. Propozycje tytułów książek prosimy przekazywać bezpośrednio do nauczycieli bibliotekarzy i wychowawców poprzez komunikator na e-dzienniku.
Ewa Dryjańska i Renata Kazimierowska
Og-oszenie-ksi-zka
dbc89c00cfeac27a03a43531381e2633-0
dbc89c00cfeac27a03a43531381e2633-1
dbc89c00cfeac27a03a43531381e2633-2
dbc89c00cfeac27a03a43531381e2633-3
dbc89c00cfeac27a03a43531381e2633-4
dbc89c00cfeac27a03a43531381e2633-5
dbc89c00cfeac27a03a43531381e2633-6
dbc89c00cfeac27a03a43531381e2633-7
dbc89c00cfeac27a03a43531381e2633-8
dbc89c00cfeac27a03a43531381e2633-9
dbc89c00cfeac27a03a43531381e2633-10
Galeria zdjęć
0fb754559a055a7d7bc7bb306f418d03-0

Z wizytą w Wirtualnej Drukarni
Galeria zdjęć
Czytanie w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa
Galeria zdjęć
Dzień Głośnego Czytania
Galeria zdjęć

Biblioteka szkolna informuje, że w tym roku kiermasz książek odbędzie się wirtualnie.
wirtualny-kiermasz-ksiazki-szkola-1
Udostępniamy także link do katalogu z dostępnymi tytułami Link

Ponadto można obejrzeć książki na stronie Księgarni Tuliszków Link
Każdy może zamawiać książki używając, kodu szkoły, który pozwala na zbieranie bonusów dla szkolnej biblioteki.
Kod szkoły
W.KON.KAZIM.S

Dzień Postaci z bajek
GALERIA ZDJĘĆ
Konkurs na okładkę książki_kl. VI
GALERIA ZDJĘĆ
Konkurs fotograficzny_kl.VII
GALERIA ZDJĘĆ
Konkurs_czytam


Link

Sprawozdanie z działań realizowanych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 3 w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II
w Kazimierzu Biskupim dotyczących rozwijania zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży,
w tym zakup nowości wydawniczych.
Rok 2020 to rok, w którym nastąpiły zmiany w nauczaniu i codziennym życiu. Rozwijająca się pandemia wymusiła na szkołach przejście na zdalne nauczanie i dostosowanie podejmowanych działań do rzeczywistości. Złożenie wniosku o udzielenie wsparcia na zakup książek zobligowało nas do promowania programu w środowisku szkolnym. Poinformowaliśmy o nim na stronie szkoły i poprzez dziennik elektroniczny a nauczycieli na radzie pedagogicznej. Nasza szkoła otrzymała w czerwcu środki finansowe na zakup książek -15 000 zł, w tym 12 000 zł to środki pochodzące z dotacji oraz 3 000 zł to wkład organu prowadzącego, czyli Gminy Kazimierz Biskupi. Księgozbiór biblioteki wzbogacił się o 872 książki, w tym o 286 lektur zgodnych z podstawą programową. Nasze wybory dotyczące zakupów oparliśmy na propozycjach uczniów, rodziców, pracowników szkoły zebranych w różnych formach poprzez: ankiety czytelnicze, skrzynki życzeń czytelniczych, propozycje przekazane przez czytelników za pomocą dziennika elektronicznego. Przeprowadzono także konsultacje z nauczycielami i wywiady z uczniami w trakcie ich pobytu w bibliotece szkolnej. Powstała z nich lista zakupowa zatwierdzona przez Samorząd Uczniowski i Radę Rodziców naszej szkoły. Ponadto w czerwcu ustalono terminy i sposób realizacji projektów edukacyjnych. Kontynuowano współpracę z Gminną Biblioteką Publiczną w Kazimierzu Biskupim i podjęto wspólne działania dotyczące planowania zakupów, gromadzonych zbiorów, wymiany informacji o wydarzeniach promujących czytelnictwo. Opracowano harmonogram działań na rok 2020. Pozwoliło to na łatwiejszy dostęp uczniów do lektury, rozwijanie ich aktywności i zainteresowań. W lipcu i sierpniu trwały intensywne prace nad zamówieniem, zakupami i dostarczaniem do szkoły nowych książek. We wrześniu 2020 r. rozesłano do rodziców list otwarty dotyczący wpływu czytelnictwa na rozwój dzieci i młodzieży, zachęcający do korzystania z bibliotek, omawiający walory czytania i jego rolę w kształtowaniu postaw czytelniczych. List ten został zamieszczony na stronie internetowej w utworzonej zakładce pod hasłem „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”. Zakładka ta zawiera również inne informacje o podejmowanych działaniach w ramach tego projektu. Dzięki otrzymanym środkom finansowym biblioteka została doposażona w lektury szkolne, które stanowiły prawie 33% zakupionych książek, m.in. „W pustyni i w puszczy”, „Kamienie na szaniec”, „Mały Książę”, „Opowieść wigilijna”, „Pan Tadeusz”. Dużą część wśród nich stanowiły nowości wydawnicze dla różnych grup wiekowych. Przy zakupie książek uwzględniono potrzeby uczniów niepełnosprawnych. Zakupiono książki z powiększoną czcionką, obrazkowe, napisane prostym językiem, poruszające problemy integracji, tolerancji, wyrozumiałości i pomocy innym. Uzupełniono księgozbiór o książki: dotyczące osób niepełnosprawnych, o treści terapeutycznej oraz w formie audiobooków. W ramach programu realizowano projekty edukacyjne.
„Dzień Głośnego Czytania” projekt skierowany do wszystkich czytelników od klasy pierwszej do ósmej. Każdy uczestnik mógł przeczytać fragment wybranej przez siebie książki. Bibliotekarze promowali nowości czytając ich fragmenty. Celem było pozwolić uczniom polubić czytanie.
Klasy pierwsze wzięły udział w czytaniu nowo zakupionych książek np. „Bądź dzielny Pingwinku” czy „Tosia i jej pupilki”. Dzieci chętnie brały udział w rozmowach na temat przeczytanych książek, rozbudzając ich ciekawość.
Klasy drugie uczestniczyły w projekcie „Czytamy na przerwach”. Dzieci mogły przyjść do biblioteki w czasie przerwy i poczytać wybraną przez siebie książkę lub posłuchać innych uczniów czy nauczyciela bibliotekarza.
Klasy trzecie z powodu pandemii nie mogły wybrać się na wycieczkę do drukarni i księgarni, dlatego też zorganizowano wycieczkę wirtualną. Wybrano i zaprezentowano filmiki o produkcji papieru i drodze książki od drzewa do czytelnika. Zostały one wyświetlone w klasach. Uczniowie aktywnie brali udział zadając dużo pytań dotyczących powstawania książek, rozwiązywali krzyżówki. Przy tej okazji zaprezentowano nowości zakupione do biblioteki.
Klasy czwarte i piąta uczestniczyły w projekcie „Dzień Postaci z Bajek”. Polegał on na przypomnieniu uczniom charakterystycznych postaci bajkowych, atrybutów. Uczniowie rywalizowali w odgadywaniu tytułów fragmentów utworów, czytanych również w języku angielskim, przebierali groch z fasolą, jak Kopciuszek, rywalizowali na wesoło i sportowo, trafiając piłeczkami w „Babę Jagę”.
Klasy szóste projektowały okładkę do ulubionej książki, a klasy ósme plakat nt. „Książki i ich filmowe adaptacje”. Przypadki zachorowań na COVID-19 wśród nauczycieli spowodowały przejście uczniów klas 4-8 na naukę zdalną. W takiej sytuacji konkursy te, odbyły się i innej formie niż zakładano. Uczniowie mogli wykonać pracę w domu w formie papierowej lub komputerowej. Następie przesyłali je do nauczycieli bibliotekarzy i informatyki za pośrednictwem platformy Teams czy poczty elektronicznej. Prace te zostały zamieszczone na stronie szkoły. Pomimo takiej formy uczniowie chętnie wzięli w nim udział.
Uczniowie klas siódmych mogli wziąć udział w konkursie fotograficznym „Przyłapani na czytaniu” W listopadzie 2020 roku wszyscy uczniowie w Polsce przeszli na naukę zdalną, dlatego też konkurs ten, odbył się w takiej samej formie, jak dla klas szóstych czyli zdalnie. Zdjęcia zrobione przez uczniów zostały również zamieszczone na stronie szkoły. Projekt „Czytanie łączy pokolenia”, również nie mógł się odbyć w tradycyjny sposób ze względu na pandemię. Uczniowie mogli nagrać filmik, na którym czytają młodszym. Nagranie takie zostało zamieszczone na stronie szkoły.
Wnioski z podjętych działań: poszerzono i uzupełniono księgozbiór, popularne serie wydawnicze, wzrosła ilość nowych lektur szkolnych. Zakupiono książki zgodne z potrzebami i zainteresowaniami czytelników, co spowodowało zwiększone zainteresowanie książką i biblioteką, szczególnie wśród młodszych uczniów. Zakupione nowości umożliwiły dzieciom milej spędzać czas na przerwach, prowadzić dyskusje na temat przeczytanych książek, rozbudzić różnego rodzaju zainteresowania, ale także uczestniczyć w ciekawych zajęciach. Możliwość współdecydowania o zakupach, czytanie nowych książek spowodowało, że czytelnicy przychodzili i pytali o inne tytuły np. danej serii czy o podobnej tematyce. Niestety pandemia ograniczyła nam kontakt z czytelnikami, wymusiła zmiany w organizacji pracy, przeprowadzeniu i realizacji zamierzonych projektów w innej formie np. z uwzględnieniem reżimu sanitarnego czy pracy zdalnej. Na ilość wypożyczeń miał również wpływ zakaz wychodzenia dzieci z domu, nauka zdalna oraz obowiązkowa kwarantanna książek. Warto uczestniczyć w takich projektach, które wzbogacają księgozbiór biblioteki i dają radość z książek czytelnikom.
Bibliotekarki
Ewa Dryjańska
Renata Kazimierowska 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
BIP
Biuletyn Informacji Publicznej - logo
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Deklaracja dostępności
Deklaracja Dostępności
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
RODO
Klauzula informacyjna
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Dziennik elektroniczny
Dziennik UONET+
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
InstaLing

 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Kalendarz
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Atualności szkolne 2019/2020
Półkolonie 2019
Wrzesień 2019
Październik 2019
Listopad 2019
Grudzień 2019
Styczeń 2020
Luty 2020
Marzec 2020
Kwiecień 2020
Maj 2020
Czerwiec 2020
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Wyszukiwarka
trwa ladowanie... alergolog
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
ARCHIWUM ...
ZAWODY SPORTOWE - ARCHIWUM
Aktualności szkolne 2018/2019
Aktualności szkolne 2017/2018 Aktualności szkolne 2016/2017
Aktualności szkolne 2015/2016
Aktualności szkolne 2014/2015
Aktualności szkolne 2013/2014
Oddział Przedszkolny 2013/2014
Aktualności szkolne 2012/2013
Aktualności szkolne 2011/2012
Aktualności szkolne 2010/2011
Aktualności szkolne 2009/2010
Aktualności szkolne 2008/2009
Aktualności szkolne 2007/2008
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Dni do Wakacji!
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Pogoda
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
licznik odwiedzin
trwa inicjalizacja, prosze czekac...darmowe próbki
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, oglZałóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie