Strona Szkoły w Kazimierzu  Biskupim
O szkole
TROCHĘ HISTORII
PATRON
SZTANDAR SZKOŁY
DOKUMENTY SZKOLNE
KADRA SZKOŁY
KONTAKT
BIP
Aktualności szkolne 2020/2021
Wrzesień 2020
Osiągnięcia uczniów
KONKURSY - ARCHIWUM
Kącik sportowy
Samorząd Uczniowski
PRACA SU - ARCHIWUM
ŚWIETLICA SZKOLNA
Nasza działalność
AKTUALNOŚCI ŚWIETLICOWE - ARCHIWUM
Kącik dla rodziców
DZIENNIK ELEKTRONICZNY
ZEBRANIA
INFORMACJE
DOKUMENTY DO POBRANIA
REFORMA EDUKACJI
REFERATY
PEDAGOG SZKOLNY
Godziny pracy
BIBLIOTEKA
Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” - Priorytet 3
ICIM w czytelni szkolnej
Wyniki czytelnictwa
Konkursy w bibliotece
Warto przeczytać
Nowości w bibliotece
Wydarzenia
Ostatnie Artykuły
Warianty Ubezpieczeń...
Dowozy_rozkłady jazd...
Procedury bezpieczeń...
Dziennik elektroniczny
Wrzesień 2020
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Galeria
Linki
Kategorie Newsów
Kontakt
Szukaj
Półkolonie 2018
Od 9.07. do 13.07.2018 r. w Szkole Podstawowej w Kazimierzu Biskupim odbyły się letnie półkolonie. Uczestniczyło w nich 113 uczniów, nad którymi opiekę sprawowały panie: G.Kaliska, E.Pawlak, M.Kamińska, J.Kapuścińska, J.Ławniczak, A.Forycka, E.Antczak, W.Figaj oraz kierownik półkolonii pani Jolanta Kamińska.. Uczestnicy w ciągu 5 dni wyjechali do kina oraz na liczne wycieczki, ponadto mieli zapewniony posiłek i drobne upominki.
Pierwszego dnia półkolonii uczestnicy wyjechali do kina „Helios” we Koninie, gdzie zobaczyli film animowany „Uprowadzona księżniczka”. Opowiada on dzieje niezwykłego spotkania Remika i księżniczki Miłki, która zostaje uprowadzona przez złego czarownika. Pragnie on zdobyć nieśmiertelność, dlatego porywa rozmaite dziewczyny. W rezultacie Remik, wraz z kompanią zwariowanych zwierzaków, rusza ukochanej z odsieczą. Wędrówka jest oczywiście pełna niebezpieczeństw, naszpikowana czarami, pułapkami i setką kłopotów.
Po obejrzeniu filmu uczestnicy wzięli udział w quizie na temat księżniczek- bohaterek filmów animowanych i fabularnych. Poprawne odpowiedzi były nagradzane upominkami. Następnie wszyscy przeszli na plac zabaw i siłownię na świeżym powietrzu.
Na kolejny dzień zaplanowano wyjazd do Szamotuł k/ Poznania, gdzie znajduje się muzeum- Zamek Górków- składające się z trzech oficyn oraz głównego budynku, czyli zamku i baszty.Nazwa nawiązuje do zamieszkującego Szamotuły, Poznań, Koźmin i Sieraków szesnastowiecznego, magnackiego rodu Górków, z którego wywodzą się wielkopolscy wojewodowie, kościelni hierarchowie i urzędnicy królewscy.
Muzeum posiada blisko 11 tysięcy obiektów o charakterze artystycznym i historycznym:
ikony – pracowni w Palechu, Fedoskino, Chołuja, Moskwy i spory zbiór ikon czerkaskich. (Kolekcja ikon liczy ponad 1000 obiektów i należy do najbardziej zróżnicowanych artystycznie w Polsce), numizmaty, grafikę artystyczno-reprodukcyjną, grafikę religijną,
ceramikę, zbiory mebli i obrazów, które zdobią wnętrza zamkowe i komnaty w baszcie.
Najstarszym i najlepiej zachowanym obiektem założenia zamkowego jest właśnie baszta, zwana basztą Halszki, czy też Czarnej Księżniczki. Znajduje się w niej ekspozycja poświęcona dziejom miasta i najbliższej okolicy. Z kolei w oficynie zachodniej umieszczono wystawę etnograficzną z warsztatami: kowalskim, stolarskim, tkackim oraz przepiękne stroje ludowe związane z dziejami regionu.
W środę, 11 lipca, uczestnicy wyjechali do Łodzi, gdzie w centrum handlowym „Manufaktura” znajduje się centrum nauki „Experymentarium”. To interaktywne przedsięwzięcie, które w pasjonujący i zabawny sposób objaśnia często skomplikowane zagadnienia z różnych dziedzin nauki (magnetyzmu, elektryczności, dynamiki, optyki, mechaniki, akustyki i dźwięku, logiki, biologii czy chemii), dzięki czemu stają się one proste i czytelne dla każdego. Uczestnicy mogli sami wypróbować działanie Nurka Kartezjusza, Młynka Crooksa, lewitującej piłki, wejść do kosmicznego tunelu, ale najbardziej podobała się możliwość położenia głowy na tacy w pokoju luster.
Na czwartek 12 lipca zaplanowano wyjazd do Deli Parku, czyli parku edukacyjno- rozrywkowego k/Poznania. Na jego terenie znajduje się wiele wspaniałych atrakcji, jak np.
wystawa prehistorycznych zwierząt, gigantycznych owadów, ponadto interaktywne place zabaw, Park Miniatur, Mini Zoo, Mini Park Linowy, plac zabaw Krokodyl, kreatywna piaskownica oraz pierwsza w Polsce Podniebna Eko-Wioska!

Na ostatni dzień półkolonii zaplanowano wyjazd do Wielkopolskiego Parku Etnograficznego w Dziekanowicach, który jest częścią Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy – miejsca odkrycia wczesnopiastowskiego grodu biskupiego, wzniesionego w X wieku nad Jeziorem Lednickim. W skansenie prezentowane są domy, budynki inwentarskie, stodoły wraz z wyposażeniem. Poszczególne budynki zorganizowane są w zagrody i zorientowane w taki sposób by całość tworzyła naturalnej wielkości wieś. Kompozycję uzupełniają drewniany kościół, kaplica, barokowy dwór z folwarkiem, karczma, wiatraki, młyn wodny. Z kolei w zespole dworskim oraz w części budynków znajduje się ekspozycja muzealna prezentująca przedmioty codziennego użytku ilustrujące rolnicze i rzemieślnicze życie.

Pobyt na półkoloniach to przede wszystkim łączenie wypoczynku i dobrej zabawy z nauką. Kolejne dni nie tylko pobudzały kreatywności i ciekawość dzieci, ale także zachęcały do zadawania pytań i szukania na nie odpowiedzi, ponadto pozwalały na nabywanie i doskonalenie umiejętności rywalizacji, integrowanie środowiska rówieśniczego, a także kształtowanie odpowiedzialnej postawy za siebie i innych. Podsumowując można stwierdzić, iż taka forma wypoczynku i spędzania czasu wolnego podczas wakacji była trafiona i zaspokoiła oczekiwania jej uczestników, jak również ich rodziców. Ten wakacyjny czas był dla dzieci nie tylko okazją do wzajemnych spotkań, zabaw, ale także doskonałą lekcją historii, przyrody i bezpieczeństwa. Duża frekwencja na wszystkich zajęciach, pozytywne reakcje dzieci i ich rodziców wskazują, iż należy ją kontynuować i rozwijać w latach przyszłych.

GALERIA ZDJĘĆ

Dodane przez Edyta_Pradelska dnia sierpień 24 2018 13:40:36 0 Komentarzy · 574 Czytań · Drukuj
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
BIP
Logo Biuletynu Informacji Publicznej BIP
RODO
Klauzula informacyjna
Dziennik elektroniczny
VULCAN
Kalendarz
Atualności szkolne 2019/2020
Półkolonie 2019
Wrzesień 2019
Październik 2019
Listopad 2019
Grudzień 2019
Styczeń 2020
Luty 2020
Marzec 2020
Kwiecień 2020
Maj 2020
Czerwiec 2020
Wyszukiwarka
trwa ladowanie... alergolog
ARCHIWUM ...
ZAWODY SPORTOWE - ARCHIWUM
Aktualności szkolne 2018/2019
Aktualności szkolne 2017/2018 Aktualności szkolne 2016/2017
Aktualności szkolne 2015/2016
Aktualności szkolne 2014/2015
Aktualności szkolne 2013/2014
Oddział Przedszkolny 2013/2014
Aktualności szkolne 2012/2013
Aktualności szkolne 2011/2012
Aktualności szkolne 2010/2011
Aktualności szkolne 2009/2010
Aktualności szkolne 2008/2009
Aktualności szkolne 2007/2008
Dni do Wakacji!
Pogoda
licznik odwiedzin
trwa inicjalizacja, prosze czekac...darmowe próbki


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie