Strona Szkoły w Kazimierzu  Biskupim
O szkole
TROCHĘ HISTORII
PATRON
SZTANDAR SZKOŁY
DOKUMENTY SZKOLNE
KADRA SZKOŁY
KONTAKT
BIP
Aktualności szkolne 2020/2021
Wrzesień 2020
Osiągnięcia uczniów
KONKURSY - ARCHIWUM
Kącik sportowy
Samorząd Uczniowski
PRACA SU - ARCHIWUM
ŚWIETLICA SZKOLNA
Nasza działalność
AKTUALNOŚCI ŚWIETLICOWE - ARCHIWUM
Kącik dla rodziców
DZIENNIK ELEKTRONICZNY
ZEBRANIA
INFORMACJE
DOKUMENTY DO POBRANIA
REFORMA EDUKACJI
REFERATY
PEDAGOG SZKOLNY
Godziny pracy
BIBLIOTEKA
Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” - Priorytet 3
ICIM w czytelni szkolnej
Wyniki czytelnictwa
Konkursy w bibliotece
Warto przeczytać
Nowości w bibliotece
Wydarzenia
Ostatnie Artykuły
Warianty Ubezpieczeń...
Dowozy_rozkłady jazd...
Procedury bezpieczeń...
Dziennik elektroniczny
Wrzesień 2020
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Galeria
Linki
Kategorie Newsów
Kontakt
Szukaj
PÓŁKOLONIE 2017
Od 24.07. do 28.07.2017 r. odbyły się w Szkole Podstawowej w Kazimierzu Biskupim letnie półkolonie. Uczestniczyło w nich 135 uczniów, nad którymi opiekę sprawowały panie: B.Grzelaczyk, G.Kaliska, E.Pawlak, T.Czerniak, M.Kamińska, J.Kapuścińska, A.Olkowska- Ćwik, E.Antczak, W.Figaj oraz kierownik półkolonii B.Antczak. Uczestnicy w ciągu 5 dni wyjechali do kina oraz na liczne wycieczki, ponadto mieli zapewniony posiłek i liczne upominki.
Pierwszego dnia półkolonii uczestnicy wyjechali do JuraParku w Solcu Kujawskim, gdzie obejrzeli film w technologii 3D „8 minut z dziejów Wszechświata”, przedstawiający tworzenie się galaktyk, Układu Słonecznego, powstanie życia na Ziemi, rozwój i wymieranie wielu gatunków zwierząt. Następnie zwiedzili Muzeum Ziemi, gdzie wyprawa rozpoczyna się widokiem skamieniałych trylobitów z okresu kambryjskiego, a kończy na neolitycznych dziełach sztuki. Na powierzchni ponad 12 hektarów znajduje się wiele atrakcji dla dzieci, np. wzdłuż ścieżki dydaktycznej uczniowie obejrzeli ok.150 modeli prehistorycznych zwierząt (głównie dinozaurów) , wykonanych w zgodzie z najnowszymi odkryciami i standardami obowiązującymi w paleontologii, a w „Świecie owadów”- ich olbrzymie rekonstrukcje. Na zakończenie miło spędzili czas w Parku Rozrywki- ogromnym placu zabaw, pełnym automatów do gier, symulatorów, dmuchanych zjeżdżalni, karuzeli, bungee, torów gokartowych, placu ze statkiem pirackim, kolejką szynową i basenem z kulami.
25 lipca uczniowie wyjechali do kina „Oskard” w Koninie, gdzie obejrzeli film „ Zielona szkoła”.Opowiada on historię ośmioletniej Meral, która przenosi się z rodziną do innego miasta. Oznacza to dla niej zmianę szkoły. Dziewczynka próbuje nawiązać pierwsze przyjaźnie przed wyjazdem na jesienny obóz. Jest to jednak trudniejsze niż jej się zdawało. Dużo łatwiej udało jej się nawiązać więź z małą myszką, która zamieszkuje z nią jej nowy pokój. Meral nazwała swoją przyjaciółkę Peepeep i postanawia zabrać ją na obóz w obawie, że dzikiego lokatora odkryją jej rodzice. Dzięki myszce dziewczynka szybko zdobywa uznanie kolegów. Niestety, chwila nieuwagi wystarcza aby Peepeep została porwana przez sowę. Meral wraz z kolegami wyrusza na wyprawę ratunkową do lasu, podczas której pozna siłę prawdziwej przyjaźni.
Kolejny dzień półkolonii to wyprawa do Zoo Safari w Borysewie – ogrodu zoologicznego założonego w 2008 w Borysewie o powierzchni 22 ha. Na terenie placówki znajduje się wiele egzotycznych zwierząt, np. białe tygrysy bengalskie,białe lwy afrykańskie, żyrafy siatkowane, serwale, oryksy szablorogie, tamaryny białoczube, tamaryny złotorękie, mary patagońskie, bawoły indyjskie, białe wilki polarne, pumy, warany papuaskie oraz psy dingo.
Uczniowie mogli uczestniczyć w pokazowych karmieniach dzikich zwierząt i zobaczyć,
jak opiekunowie dbają o dobrą kondycję swoich podopiecznych oraz jak zwierzęta reagują na ich inicjatywę. Ponadto bawili się w tzw. Figlarni – magicznej krainie wyzwań - która zachęca do różnorodnej aktywności, nie ograniczając dziecięcej fantazji i ekspresji. Dzieci mogły zmierzyć się z siedmio- i dziewięciometrową zjeżdżalnią, zanurkować w basenie z piłeczkami, przejść przez pełną zaskakujących niespodzianek dmuchaną gąsienicę oraz wspiąć się na olbrzymiego Żółwia.
27 lipca uczestnicy wyjechali do Pyzdr, gdzie zwiedzili Muzeum Regionalne. Jego siedziba mieści się w pomieszczeniach dawnego klasztoru franciszkańskiego, a
ekspozycja poświęcona jest dziejom miasta i okolic. Uczniowie mogli zobaczyć, prócz licznych zbiorów ceramiki archeologicznej, dwa skarby monet srebrnych z XI i XV wieku, pergaminowe dokumenty królewskich przywilejów dla miejscowych cechów rzemieślniczych, militaria z okresu powstania styczniowego. Następnie był czas na obejrzenie najciekawszych zabytków miasta, np. kościoła parafialnego Narodzenia NMP z XV wieku, pozostałości zespołu pałacowego z I poł. XIV oraz zabawę na placu niedaleko przepięknej „Przystani Pyzdry”.
Na ostatni dzień półkolonii zaplanowano wyjazd do jedynego w Polsce skansenu filmowego w wsi Cichowo w powiecie kościańskim. Sprowadzono tu, po nakręceniu filmu w reżyserii Andrzeja Wajdy „Pan Tadeusz” (1999 rok), obiekty tworzące filmową scenografię, czyli Soplicowo. Uczniowie w skansenie mogli zobaczyć: lamus, wozownię, spichlerz, stajnię, stodołę oraz kurnik, ale przede wszystkim poczuć się jak na planie filmowym.
Pobyt na półkoloniach to przede wszystkim łączenie wypoczynku z nauką oraz możliwość zobaczenia i poznania niezwykłych miejsc naszej „małej ojczyzny.” Zatem czas spędzony na półkoloniach to nie tylko rozrywka, ale także kształtowanie wrażliwości, odpowiedzialności,kreatywności i postaw prospołecznych wśród dzieci.

GALERIA ZDJĘĆ


Dodane przez Edyta_Pradelska dnia lipiec 29 2017 22:27:20 0 Komentarzy · 713 Czytań · Drukuj
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
BIP
Logo Biuletynu Informacji Publicznej BIP
RODO
Klauzula informacyjna
Dziennik elektroniczny
VULCAN
Kalendarz
Atualności szkolne 2019/2020
Półkolonie 2019
Wrzesień 2019
Październik 2019
Listopad 2019
Grudzień 2019
Styczeń 2020
Luty 2020
Marzec 2020
Kwiecień 2020
Maj 2020
Czerwiec 2020
Wyszukiwarka
trwa ladowanie... alergolog
ARCHIWUM ...
ZAWODY SPORTOWE - ARCHIWUM
Aktualności szkolne 2018/2019
Aktualności szkolne 2017/2018 Aktualności szkolne 2016/2017
Aktualności szkolne 2015/2016
Aktualności szkolne 2014/2015
Aktualności szkolne 2013/2014
Oddział Przedszkolny 2013/2014
Aktualności szkolne 2012/2013
Aktualności szkolne 2011/2012
Aktualności szkolne 2010/2011
Aktualności szkolne 2009/2010
Aktualności szkolne 2008/2009
Aktualności szkolne 2007/2008
Dni do Wakacji!
Pogoda
licznik odwiedzin
trwa inicjalizacja, prosze czekac...darmowe próbki


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie