Strona Szkoły w Kazimierzu  Biskupim
O szkole
TROCHĘ HISTORII
PATRON
SZTANDAR SZKOŁY
DOKUMENTY SZKOLNE
KADRA SZKOŁY
KONTAKT
BIP
Aktualności szkolne 2020/2021
Wrzesień 2020
Październik 2020
Osiągnięcia uczniów
KONKURSY - ARCHIWUM
Kącik sportowy
Samorząd Uczniowski
PRACA SU - ARCHIWUM
ŚWIETLICA SZKOLNA
Aktualność świetlicowe 2020/2021
AKTUALNOŚCI ŚWIETLICOWE - ARCHIWUM
Kącik dla rodziców
DZIENNIK ELEKTRONICZNY
ZEBRANIA
INFORMACJE
DOKUMENTY DO POBRANIA
REFORMA EDUKACJI
REFERATY
PEDAGOG SZKOLNY
Godziny pracy
BIBLIOTEKA
Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” - Priorytet 3
ICIM w czytelni szkolnej
Wyniki czytelnictwa
Konkursy w bibliotece
Warto przeczytać
Nowości w bibliotece
Wydarzenia
Ostatnie Artykuły
Październik 2020
Ślubowanie klasy I c...
Organizacja zajęć op...
List otwarty do rodz...
Aktualności świetlic...
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Galeria
Linki
Kategorie Newsów
Kontakt
Szukaj
Warto przeczytać
2016/2017
WARTO PRZECZYTAĆ!!!
E. Nesbit- „Feniks i dywan”
Jest to kolejna, po powieści „Pięcioro dzieci i „coś”, część przygód niezwykle zabawnego rodzeństwa, którego zadziwiające pomysły rozbawiają z pewnością każdego czytelnika. Szalone zabawy uatrakcyjniają tym razem obudzony po wiekach mityczny ptak Feniks oraz dywan z dziecinnego pokoju mający zdolność przenoszenia dzieci w każde miejsce, w które tylko zapragną. Przekonacie się więc, jak bardzo oryginalny ptak oraz zaczarowany dywan mogą odmienić życie piątki rodzeństwa.

W. Wiśniewski – „Beata ma brązowe oczy”
Nieciekawe lekcje, nudne dziewczyny, nieznośni chłopcy – znacie to, prawda? Przeważnie taka jest opinia o szkole. Ale czy tak jest naprawdę? Bohater tej książki spostrzega, że lekcja może być fascynująca a dziewczyny niegłupie. Nawet mądre i ładne. Opowiadania zawarte w tej książce na pewno Was rozbawią. Być może po ich lekturze inaczej spojrzycie na lekcje i kolegów.

I. Kleberger „Nasza babcia” i „Wakacje z babcią”
Są to książki o niezwykłej babci, która wychowuje sześcioro swych wnuków. Jeździ brawurowo na wrotkach i łyżwach. Mimo staromodnego stroju babcia jest osobą nowoczesną, znaną w całej okolicy zarówno przez dorosłych, jak i przez wszystkie dzieci. Babcia zna się na leczeniu chorób i na dobrym wychowaniu, jest surowa, ale sprawiedliwa, ma poczucie humoru i pełno najoryginalniejszych pomysłów, dzięki którym życie jej wnuków to jedna wielka przygoda.

E. Nesbit – „Poszukiwacze skarbu”
Dwie siostry i czterej bracia w wieku od kilku do kilkunastu lat, biedni i osieroceni przez matkę, nie ustają w poszukiwaniu skarbu, który mógłby poprawić byt rodziny. Sześcioro sympatycznych psotników, oddanych sobie na śmierć i życie, skłonnych do niedorzecznych pomysłów i działań, ale zawsze uczciwych, szlachetnych i wrażliwych na ludzkie niedole, znajduje na koniec skarb… zaskakujący i nieoczekiwany.

W.M. Thackeray – „Pierścień i róża”
To książka o dwóch magicznych przedmiotach, których posiadanie zapewnia ich właścicielom powszechny podziw, uznanie, miłość. Dary te otrzymują od Czarnej Wróżki jej kolejni chrześniacy- królewskie dzieci. Ale czy ci, którzy noszą na palcu czarodziejski pierścień, a we włosach czarodziejską różę są naprawdę szczęśliwi?

K. Makuszyński – „O dwóch takich co ukradli księżyc”
Jacek i Placek urodzili się w małej i bardzo biednej miejscowości Zapiecek. Radość z przyjścia na świat bliźniaków była krótka, chłopcy okazali się źli i bez serca; nikomu nie chcieli pomagać, nie szanowali nawet swojej mamy. Wreszcie, pewnego dnia postanowili odejść i poszukać kraju, w którym ludzie nie muszą pracować.
Jakie przygody przeżyli po drodze i czego nauczyła ich ta niebezpieczna wędrówka, dowiesz się po przeczytaniu książki.


Książeczki z serii „Żabek i Ropuch”

Poznajcie dwójkę wspaniałych przyjaciół – Żabka i Ropucha. Jesteście ciekawi co robią i jak upływa im czas? Zajrzyjcie do książeczki Arnolda Lobela i przekonajcie się, że nawet płazy mogą mieć ciekawe i zabawne życie.

Żabek i Ropuch to dwa odmienne charaktery. Ropuch jest leniwy, zrzędliwy i uparty. Żabek natomiast jest odważny, energiczny i wesoły. Oboje jednak świetnie się ze sobą dogadują i z przyjemnością spędzają ze sobą czas. Są dla siebie prawdziwymi, oddanymi i czułymi przyjaciółmi. Zawsze chętnie służą sobie pomocą i zrobią wszystko by uszczęśliwić przyjaciela. Lubią swoje towarzystwo i pomimo różnicy charakterów, świetnie się uzupełniają. Jak przystało na prawdziwych przyjaciół, wszystko robią razem. Spacerują, odpoczywają, bawią się, a nawet szukają zagubionego guzika. Zajęć mają mnóstwo i na pewno się nie nudzą.

Książeczki z serii „Tupcio Chrupcio”
„Mam rodzeństwo”- Tupcio Chrupcio marzy o braciszku, z którym mógłby bawić się całymi dniami. Tymczasem na świat przychodzi siostrzyczka, jest rozczarowany i zazdrosny. Czy Tupcio Chrupcio zrozumie, jak fajnie być starszy bratem?
„Nie mogę zasnąć”- Tupcio Chrupcio jest już dużą myszką. Potrafi sam się umyć, ubrać i posprzątać zabawki. Ale nie lubi zasnąć, marudzi i nie daje spać mamie. Czy poradzi sobie w tej sytuacji?
„Urodzinowy prezent”- Tupcio Chrupcio czeka na swoje urodziny i wymarzony rower. Mama i tata nie chcą mu zdradzić, co dostanie. Czy Chrupcio będzie się cieszył z prezentu?

„Kret i jeż”- Pewnego razu do ogrodu wprowadził się kret. Już miał się zamiar się rozgościć, gdy nagle przed nim pojawił się jeż – długoletni mieszkaniec ogrodu – z pewną propozycją. Jak się skończyła ta historia?

„Spacer po ogrodzie”- Przed bohaterami książeczki pracowity weekend w sadzie, ogrodzie i gospodarstwie. Muszą między innymi podlać sadzonki, zebrać warzywa…Co ciekawego dzieci zobaczyły jeszcze w ogrodzie?

Seria książek o leśnych skrzatach – skrzaty dzień po dniu, wspólnie z przyjaciółmi: dzikiem Teodorem i łosiem Gabrysiem, pomagają zwierzętom i ratują przyrodę.

Więcej dowiecie się przychodząc do biblioteki szkolnej i wypożyczając książkę do domu.


2015/2016
Z serii „Opowieści z Narnii”:

1. „Książę Kaspian”- Piotr, Zuzanna, Edmund i Łucja spieszą na pomoc prawowitemu władcy Narnii, Księciu Kaspianowi, który toczy śmiertelny bój o prawo do tronu. Jakie będą rezultaty, zdaje się rozumieć tylko mądry Lew Aslan.

2. Podróż „Wędrowca do świtu” – Edmund i Łucja w towarzystwie swego arcyniesympatycznego kuzyna Eustachego trafiają na żaglowiec króla Kaspiana. Obfitująca w najniezwyklejsze przygody morska wyprawa- dzięki mądremu Lwu Aslanowi- staje się podróżą ku własnej tożsamości i dojrzałości.

3. „Srebrne krzesło” – Eustachy i Julia obdarzeni przez Aslana misją odnalezienia zaginionego królewicza Narnii, wędrując w towarzystwie dzielnego Błotosmętka przez budzące zdumienie i grozę krainy, odkrywają, że przeciwstawienie się złu daje zadziwiającą siłę do walki z nim.

4. „Koń i jego chłopiec” – śledzimy pasjonującą ucieczkę z Kalormenu do Narnii dzielnego Szasty, pięknej księżniczki Arawis oraz mówiących koni: Briego i Hwin. Kim naprawdę jest Szasta i jaki to lew krąży wciąż wokół uciekinierów, odkrywamy dopiero na ostatnich stronicach książki.

5. „Siostrzeniec czarodzieja” – Pola i Digory, wciągnięci w eksperymenty parającego się czarami wuja Andrzeja, trafiają do Innego Świata, gdzie stają się świadkami stworzenia Narnii wraz z jej mówiącymi zwierzętami i innymi niezwykłościami. Digory zwycięstwo wychodzi z próby dostarczenia Aslanowi owocu Zaczarowanej Jabłoni, dzięki czemu koniec tej historii da początek wszystkim innym, które rozegrały się w Narnii.

6. „Ostatnia bitwa” – do śmiertelnego boju o Narnię staje wraz z garstką przyjaciół ostatni jej król, Tirian. Rzeczywistego zwycięzcę i prawdziwą Narnię ujrzy jednak tylko ten, kto przekroczy otwarte przez Aslana Drzwi.

Z serii „Magiczne Drzewo”:

1. „Czerwone krzesło” – Burza powaliła olbrzymi stary dąb, ludzie zrobili z niego setki przedmiotów, a każdy zachował cząstkę magicznej mocy. Wśród nich było czerwone krzesło. Fantastyczna opowieść o dzieciach, które znalazły krzesło spełniające życzenia- te dobre i te złe.

2. „Tajemnica Mostu” – Kuki, Wiki i Melania muszą odnaleźć Most Zapomnienia. Czeka na nich gigantyczny pająk, podziemna rzeka i groźna Greta o trojgu oczach. Lecz tylko przejście przez most uwolni Filipa od czaru tajemniczej Żu. Na szczęście po ich stronie stoi najlepszy robot świata, pies geniusz i kotka Latte.

3. „Pojedynek” – Kuki wyczarowuje swego Klona, by zastąpił go w nudnych zajęciach. Jednak Klon zdobywa magiczną moc i zaczyna pojedynek z prawdziwym Kukim. Tworzy gigantycznego robota, żywe labirynty i zmienia ludzi w dzikie stworzenia. Na niesamowitej wyspie Kuki, Gabi i Blubek muszą stoczyć niebezpieczną walkę. Czekają na nich olbrzymie roboty, tajemnicze szachy, groźny łapacz i pies mówiący ludzkim głosem.

4. „Gra” – Klon Kukiego szuka tajemniczej kostki do gry. Odnajduje ją Kuki. Kostka ma potężną moc i wciąga posiadacza do niebezpiecznej gry. Gdy wypada jedynka, uruchamia się lawina groźnych zdarzeń. Gabi, Blubek, Kuki i jego pies zostają porwani do podziemnej twierdzy Klona. Muszą pokonać roboty Moradora i Marę, sterowane nietoperze i pułapki skorpiona Korto.

5. „Cień smoka” – Nieostrożny czar wywołuje z głębin morza smoka wraz z armią olbrzymich stworów. Bohaterowie muszą stoczyć z nimi walkę, by smok nie rzucił na świat swego cienia. Pokonać go można tylko dzięki figurce z magicznego drzewa. . Figurka zmienia się w istotę obdarzoną niezwykłą mocą. Ale ma ona też niebezpieczne cechy…Kuki, Gabi i Blubek wyruszają do podwodnego świata na najtrudniejszą ze swych wypraw.

6. „Świat ogromnych” – Bohaterowie zostają przeniesieni do Świata Ogromnych. Muszą być wśród olbrzymów i chodzić do szkoły z gigantycznymi dziećmi. Są jedynymi małymi istotami w świecie, gdzie wszystko jest ogromne, a każdy pragnie być największy. Walczą z wielkimi stworami, potężnym Gigunem i z Pokusą, aby zmienić się w Ogromnych. By powrócić na Ziemię, muszą odnaleźć tajemnicze puzzle, które otwierają drogę do świata ludzi.
Z serii „Baśniobór”:

1. ,,Gwiazda Wieczorna Wschodzi” - W pierwszym tomie przygód Kendrze i Sethowi udało się uratować Baśniobór przed Stowarzyszeniem Gwiazdy Wieczornej, które zamierzało zniszczyć zaczarowany rezerwat i przejąć władzę nad światem. Jednak Stowarzyszenie nie daje za wygraną. W Baśnioborze ukryto jeden z potężnych artefaktów pozwalających uwolnić najpotężniejsze demony z zaklętego więzienia. Dzieci, ich dziadkowie oraz trójka specjalistów od magii muszą temu zapobiec za wszelką cenę. Przed rokiem wróżki podzieliły się z Kendrą magiczną mocą - dlatego ona także staje się celem sił zła. Czy w porę nauczy się wykorzystywać niezwykły dar? I czy jej brat uwolni się od klątwy demona, który chce go pożreć? Stawką są losy całego świata.

2. ,,Tajemnice Smoczego Azylu” - Stowarzyszenie Gwiazdy Wieczornej nie ustaje w poszukiwaniu talizmanów. Kendra, pragnąca ze wszystkich sił powstrzymać Stowarzyszenie, dowiaduje się, gdzie jest klucz do skarbca, w którym ukryto jeden z nich. Aby go zdobyć, Rycerze Świtu muszą narazić się na śmiertelne niebezpieczeństwo - przekroczyć próg Smoczej Świątyni. Misja się nie powiedzie, jeśli nikt nie zdobędzie się na kradzież świętego przedmiotu, zazdrośnie strzeżonego przez centaury.

3. ,,Klucze do więzienia Demonów” - Dzięki Zzyzxowi, więzieniu demonów, w którym zamknięto niezliczone hordy najpotężniejszych istot ciemności, świat od tysiącleci był bezpieczny. Teraz jednak Sfinks, przywódca Stowarzyszenia Gwiazdy Wieczornej, jest od krok od zebrania wszystkich pięciu kluczy-artefaktów. Jeśli wiezienie zostanie otwarte, cała ziemia pogrąży się w chaosie. Kendra, Seth oraz Rycerze Świtu podejmują ostatnią, desperacką próbę pokrzyżowania planów wroga. Tym razem muszą podróżować po całym świecie, by uprzedzić Sfinksa, zdobyć brakujące artefakty i uratować kilkoro Wiecznych, których śmierć to warunek oswobodzenia demonów. Jeśli im się nie powiedzie, pozostanie już tylko rozpaczliwa konfrontacja z uwolnionymi bestiami na Bezbrzeżnej Wyspie. Jakich sprzymierzeńców znajdą Rycerze Świtu w decydującej walce o losy świata?

Dodane przez Edyta_Pradelska dnia styczeń 15 2016 10:40:14 1038 Czytań · Drukuj
BIP
Logo Biuletynu Informacji Publicznej BIP
RODO
Klauzula informacyjna
Dziennik elektroniczny
VULCAN
Kalendarz
Atualności szkolne 2019/2020
Półkolonie 2019
Wrzesień 2019
Październik 2019
Listopad 2019
Grudzień 2019
Styczeń 2020
Luty 2020
Marzec 2020
Kwiecień 2020
Maj 2020
Czerwiec 2020
Wyszukiwarka
trwa ladowanie... alergolog
ARCHIWUM ...
ZAWODY SPORTOWE - ARCHIWUM
Aktualności szkolne 2018/2019
Aktualności szkolne 2017/2018 Aktualności szkolne 2016/2017
Aktualności szkolne 2015/2016
Aktualności szkolne 2014/2015
Aktualności szkolne 2013/2014
Oddział Przedszkolny 2013/2014
Aktualności szkolne 2012/2013
Aktualności szkolne 2011/2012
Aktualności szkolne 2010/2011
Aktualności szkolne 2009/2010
Aktualności szkolne 2008/2009
Aktualności szkolne 2007/2008
Dni do Wakacji!
Pogoda
licznik odwiedzin
trwa inicjalizacja, prosze czekac...darmowe próbki


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie